EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-09-2022 18:10

İlk Ders Zili Minik Öğrenciler İçin Çaldı

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için geri sayım bugün sona erdi. Okullarda okulöncesi öğrencileri ile ilkokul 1. sınıf öğrencileri için uyum haftası bugün başlarken İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, minik öğrencileri ziyaret ederek onların heyecanına ortak oldu.

İlk Ders Zili Minik Öğrenciler İçin Çaldı

Millî Eğitim Bakanlığınca uygulanan uyum eğitimi programı kapsamında Karaman'da öğrenciler velileriyle birlikte okula gelerek okulun ilk gününde öğretmen ve arkadaşlarıyla tanıştı.

Uyum eğitimi programı çerçevesinde Dede Korkut İlkokulunu Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal ile birlikte ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan öğrencileri okullarda görmenin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.  

Mehmet Çalışkan, “Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye’de uygulanan uyum eğitimi programı çerçevesinde okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimize yönelik yüz yüze yürütülecek okula uyum eğitimleri bugün başladı. Öğrencilerimizin ilk ders heyecanına ortak olmak adına okulumuzu ziyaret ettik. Minik öğrencilerimiz bugün okullarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanıdılar. Çocuklarımızı tekrar okulda sıralarında görmek bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi doğrultusunda yapılan çalışmalara da değinen İl Müdürü Çalışkan, proje kapsamında il merkezinde bulunan ilkokul ve ortaokul ile ilçelerdeki okulların eğitime hazır hale getirildiğini de sözlerine ekledi. 

5-9 Eylül tarihlerinde bu yıl ilk defa uygulanacak uyum sürecinde çocuk-aile-öğretmen iş birliğinin arttırılması amacıyla yeni uygulama hayata geçti. Uyum eğitiminin başladığı bugün tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından ailelere yönelik yüz yüze bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Toplantıda öğretmenler okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanım hakkında velileri bilgilendirecek. Bunun yanında veliler, çocukların özellikleri ve hazır bulunuş durumlarına göre gözlemlenen farklılıklarda veli kaygıları giderici, onların okula uyum sürecini destekleyeceği faaliyetler hakkında da bilgi alacak.

AdminAdmin