SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2022 20:15

İl Özel İdaresi, Kağnıcıya net cevap vererek tepki gösterdi

Karaman il özel idaresince sert tepkiye neden olan Kağnıcıya; "Bu konu siyasî rant sağlanacak bir alan değildir." denildi

İl Özel İdaresi, Kağnıcıya net cevap vererek tepki gösterdi

Karaman İl Özel İdaresi'nden yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"14.06.2022 tarihinde bir siyasi parti il başkanının İl Özel İdare personelimizin vefatı üzerine basın açıklaması yapması hakkında:

İl Özel İdaresi personelimiz Mehmet Uçkun’un, 09.06.2022 tarihinde Karaman merkez Kalaba köyünde yol yapım çalışması sırasında kaza sonucu vefat etmesi üzerine ivedilikle olay yerinde ve kaza yapan araçta gerekli incelemeler yapılmış ve elde edilen bulgular ışığında Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. İdaremiz tarafından da olay anından itibaren soruşturma süreci hassasiyetle takip edilmektedir.

Bu çerçevede İl Özel İdaresi personelimizin vefatı üzerine yapılan basın açıklamasında “iş cinayeti” ifadesi kullanılması, dil sürçmesi değil ise ahlaken ve siyaseten yapılmış büyük bir hatadır. Bu konu siyasî rant sağlanacak bir alan değildir.

Vefat eden personelimiz ailesinin, kurumumuzun ve kurum personellerimizin hassas olduğu bir dönemde bu tür açıklamaların iyi niyet çerçevesinde olmadığı kanaatindeyiz.

Soruşturması devam eden konu ile ilgili daha dikkatli ve hassas davranılması gerektiğini vurgular, soruşturma sürecine saygılı olunmasını önemle rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin