YEREL
Giriş Tarihi : 07-03-2022 11:41

İL GENEL MECLİS BAŞKANI EYYUP ÇAYIR’IN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedniyle İl Genel Meclis Başkanı Eyüp ÇAYIR bir kutlama mesajı yayınladı.

İL GENEL MECLİS BAŞKANI EYYUP ÇAYIR’IN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

İl Genel Meclis Başkanı Eyüp ÇAYIR mesajında; "Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere toplum hayatının hemen her alanında kadını dışlayan bir anlayışın benimsenmesi, kuşkusuz sadece kadınlar için değil, bütün toplum için büyük eksikliktir. Kadına yönelik şiddet ve baskı, tüm dünyada önemli bir sorundur. Kadınların uğradığı her haksızlıkta, adaletsizlikte ve ayrımcılıkta onların yanında yer almak vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir. Söz konusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri sebebiyle maruz kaldığı her türlü ayrımcılığın karşısında olmak ve onlara her zaman en büyük desteği vermek sadece üstlendiğimiz kamu görevinin bir sorumluluğu değil, insan olmanın bir gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, üreten, emek veren,  dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum." dedi.

AdminAdmin