Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 00:44
Advert

Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Tekin Rektör Oldu

Kütahya Sağlık Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Tekin atandı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-03-2023 12:39
Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Tekin Rektör Oldu

Bir süredir Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

PROF. DR. AHMET TEKİN KİMDİR?

Ocak 2012 yılından bu yana NEÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim yardımcısı olan daha sonra başhekimlik görevini yürüten Tekin; 1972’de Karaman’da doğdu. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1996-1998 yılları arasında Karaman Adliye-Cezaevi kurum hekimi olarak çalıştı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında Uzmanlık eğitimini tamamladı. 2006 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak atandıktan sonra bir yıl süre ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma merkezinde solid organ nakli (Karaciğer, Böbrek ve Pankreas) konusunda eğitim aldı. Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.

AdminAdmin

YORUMLAR