YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2022 08:50   Güncelleme : 24-03-2022 09:22

Hayati İ̇nanç’a Sevgi Seli

18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Karaman'da düzenlenen programa yazar Hayati İnanç konuşmacı olarak katıldı.

Hayati İ̇nanç’a Sevgi Seli

Program Karaman Aile Sosyal Politikalar il müdürü Servet TÜREGÜN'ün konuşması ile başlarken, Daha sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Dursun Fakih Huzurevi personeli tarafından hazırlanan kısa filim izletildi. Dursun Fakih Huzurevi sakinleri tarafından organize edilen koro eşliğinde birbirinden güzel türküler seslendirildi. 

Lütfi Elvan kongre merkezi'nde gerçekleşen söyleşide hukukçu-yazar Hayati İnanç, Karamanlılarla söyleşi yaptı. Salonun tamamen dolduğu konferansta Hayati İnanç, insan ömrünün önemini, insanoğlunun ölene kadar yapması gereken ibadetlerini , "gönül adamı" ve ihlaslı olmayı anlattı. Yazar Hayati İnanç'ın Türk İslam tarihinden aktardığı örnek menkıbeleri katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi. Yazar İnanç, konuşmasında özellikle İmamı Azam Hazretleri ve talebelerini, Halid-i Bağdadi Hazretleri ve talebeleri ile Osmanlı medrese ve hocalarından örnekler verdi.

Konferansın ardından Karaman Aile Sosyal Politikalar il müdürü Servet TÜREGÜN, yoğun programına rağmen yaşlılar haftası nedeniyle düzenlenen programa vakit ayırdığı için Hayati İnanç'a ve katılımcılara teşekkür ederek tablo hediye etti. Konferansa katılan misafirler ise Hayati İnanç'ı görmek, sohbetini dinlemekten zevk aldıklarını kaydettiler.

AdminAdmin