YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2022 16:31

Güney Kariyer Fuarı Genç Yeteneklerin Yolunu Açacak

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aytuğ Altın ve Araştırma Görevlisi Yunus Büyükbasmacı’yı makamında kabul etti.

Güney Kariyer Fuarı Genç Yeteneklerin Yolunu Açacak

11 Mart 2022 Cuma günü Valilik Makamında gerçekleşin ziyarette Dr. Öğretim Üyesi Aytuğ Altın, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 2019 yılında genç yetenekleri bir araya getirmek amacıyla başlatılan ve “Yetenek Her Yerde” teması ile kamu ve özel sektör kurumlarını genç yeteneklerle buluşturan “Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF)” kapsamında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinin ev sahipliğinde 18-19 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF'22) hakkında bilgiler verdi.


Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF'22) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile birlikte Isparta, Burdur, Antalya, Afyonkarahisar ve Konya illerinden 16 üniversitenin paydaşlığında hazırlanan Güney Kariyer Fuarı organizasyonu ile üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumlarının, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile öğrencilerin, mezunların iş ve staj yeri bulma imkânlarını kolaylaştırması ve gelişimlerine destek sağlaması hedefleniyor. 


Bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varmasını, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesini, yeni bir gelecek adına fark oluşturacak kariyer projeleri üretmelerine olanak sağlamayı amaçlayan (GÜNKAF’22) etkinliğine bölge üniversitelerinden 40 binden fazla öğrencinin katılması bekleniyor.


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda proje ve iş imkânlarının bir arada sunulduğu ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve firmaların katılabileceği fuara katılımlar ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin “Yetenek Her Yerde Temalı” www.yetenekkapisi.org adresinden yapılabilecek.

AdminAdmin