EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-03-2022 20:19

Gençler, Düşünce İklimini Felsefe Sergisinde Yansıttılar

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı "Düşünce İklimi" adlı Felsefe Koridoru Sergisinin açılışını yaptı.

Gençler, Düşünce İklimini Felsefe Sergisinde Yansıttılar

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdurrahman Kurt ve İsmail Kılınç, Şube Müdürü Mehmet Baysal ve okul yöneticileri ile öğrencilerin katıldığı sergi ile ilgili bilgiler veren Felsefe Grubu Öğretmeni Ayşe Yılmaz, performans görevi olarak başlayan çalışmaların etkileyici dilinden dolayı böyle bir sergiye dönüştüğünü ifade etti. 


Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz, serginin amacı ile ilgili bilgiler vererek “Felsefe Grubu Öğretmeni Ayşe Yılmaz’ın rehberliğinde açılan sergide felsefeye bakış, özgürlük, inanç, göç, gençlerin anne babalarına mesajları, algılama ve dikkat, İslam'da ve günümüzde kadın, geçmiş ile gelecek arasında köprü kurmak, paranın serüveni, bilgi ve güç gibi konularda eserler sergilenerek, öğrencilerimizin kendini geliştirmesi, problem çözebilme, üretebilme, kendisi, ülkesi ve dünya meselelerine farklı bakış açısıyla bakabilmesi, empati kurabilmesi, kendilerini tanıyıp ilgi alanlarını, yeteneklerini ortaya koyabilmesi ve uygun bir dil ile ifade edilebilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca sergideki bütün çalışmalar öğrencilerimizin çıkardığı dergide yer alacak.” dedi. 


Çalışmadan duyduğu memnuniyeti belirten İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, gelişim ve değişimin önce düşünce olarak tohumlarının atıldığını, felsefesi olmayan, felsefesine inanılmayan çalışmaların ömrünün olmayacağını ifade ederek düşünce biliminin insan hayatındaki önemine değindi.


Açılışın ardından sergideki çalışmaları inceleyen İl Müdürü Mehmet Çalışkan ve beraberindekiler program sonunda günün anısına öğrencilerle birlikte fotoğraf çekindi.
 

AdminAdmin