Karaman, Karaman Haber, Son Dakika Karaman Haberleri,
HV
29 EYLÜL Cuma 02:37
Study Plan

Düzce'de şiddetli deprem! İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Çanakkale sallandı

Düzce'de; 1'i ağır 35 kişinin yaralandığı 5,9'luk deprem meydana geldi.Deprem İstanbul ve Ankara olmak üzere çok sayıda şehirde hissedilirken, konuyla alakalı çok sayıda açıklama yapıldı. İşte Düzce'deki 5.9'luk depreme dair tüm bilgiler.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 08:04
Düzce'de şiddetli deprem! İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Çanakkale sallandı

Son dakika deprem haberi:  İstanbul ve çevresinde hissedilen deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan paylaşıma göre, Düzce Gölyaka merkezli 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Düzce Gölyaka'daki depremin ardından 70 artçı deprem meydana geldi.

Saat 04.08’de gerçekleşen ve merkez üssü Gölyaka olan deprem, aralarında İstanbul’un da bulunduğu birçok ilden hissedildi. 

AFAD'DAN AÇIKLAMA 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, "Düzce ili Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi" ifadeleri kullanıldı.

AFAD'dan yapılan son dakika paylaşımında, "Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir" açıklamasına ver verildi.

BAKAN KOCA: 35 YARALIMIZ VAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "04.08’de Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde şu anki durum: Düzce’de 22 yaralımız var, 1’inin durumu yüksekten atlama sebebiyle ağır. Şehre gerekli ambulans ve UMKE timi görevlendirmeleri yapılmıştır. Yeni bilgileri paylaşacağız. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca daha sonra yaptığı açıklamada, "YENİ BİLGİLER: Düzce Gölyaka merkezli, birçok ilimizde hissedilen 5,9 büyüklüğündeki depremde; Düzce’de 1’i ağır 32, İstanbul’da 1, Bolu’da 1, Zonguldak’ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35’tir. Sağlık kurumlarımızdaki yaralıların tedavileri devam ediyor" dedi.

SAKARYA BELEDİYE BAŞKANI: CİDDİ BİR HASAR VE CAN KAYBI YOK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, "AFAD koordinasyon merkezine doğru gidiyorum. Şu ana kadar ciddi bir hasar ve can kaybı yok. Sakaryamızda yaşayan bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depreme alışkınız. 99 depreminde de belediye başkanıydım. Depremle yaşayan bir bölgedeyiz. O günden bugüne ciddi tedbirler alındı. Yatay yapılaşmaya gidildi. Biz hazırlıklıyız. Ekiplerimiz hazırlıklı. Devamlı eğitimler görüyoruz. Aman daha dikkatli olalım. Her zaman sizlerle beraberiz" diye konuştu.

Düzce Adliyesi'nin çatısından kopan parçalar sokağa savruldu

BOLU VALİSİ: PANİKLE ATLAYANLAR OLDU

Bolu Valisi Erkan Kılıç, depremin hissedildiği kentte sağlık ekiplerinin, deprem anında panikle balkondan atlayan birkaç ihbar aldıklarını kaydetti. Kılıç, "Saha çalışmalarına yeni başladık, araştırıyoruz. Tüm halkımıza geçmiş olsun" dedi.

VALİ YERLİKAYA: İSTANBUL'DA DA HİSSEDİLDİ, TAKİP EDİYORUZ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Düzce'nin Gölyaka ilçesi merkezli depremin ardından kentte 112 ve AFAD merkezine gelen herhangi bir olumsuz ihbar bulunmadığını bildirdi.

ANKARA VALİSİ ŞAHİN: BİRİMLERE İNTİKAL EDEN OLUMSUZLUK YOK

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'da da hissedilen Düzce'nin Gölyaka ilçesindeki 5,9 büyüklüğündeki depremle ilgili, "İlimizde, birimlerimize intikal eden herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Allah ülkemizi afetlerden muhafaza eylesin" dedi.

Düzce'de deprem sonrası halk sokaklara çıktı

İMAMOĞLU: İSTANBUL'DA OLUMSUZ BİR DURUM YOK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Düzce depremi sonrası yaptığı açıklamada, "Depremde İstanbul’da AKOM’a iletilen herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. Depremin etkili olduğu tüm illerdeki gelişmeleri takip ediyoruz. Tekrar geçmiş olsun" dedi.

MANSUR YAVAŞ: KÖTÜ HABER YOK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da da hissedilen 5,9 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, "İvedilikle sahadaki ekiplerimizden bilgi aldık. Çok şükür ki Ankara'nın herhangi bir bölgesinden kötü Haber almadık" dedi.

Düzce'de deprem sonrası halk sokaklara çıktı

70 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'ye gitti. Burada kısa bir açıklama yapan Soylu, 30'u 4'ten büyük toplam 70 artçı sarsıntı meydana geldiğini söyledi. Bunların en büyüğünün 4,7 olduğu kaydedildi.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü: Düzce'de saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası ekiplerimizle sahadayız. Depremden kaynaklı saha taramalarını yapıyoruz. Yaşanması muhtemel asayiş olaylarına karşı da gerekli tüm güvenlik tedbirlerimizi aldık.

AdminAdmin

YORUMLAR
Ekrem Alparslan Uysal 10 ay önce
Deprem öldürmez çürük bina öldürür. Ekrem Alparslan Uysal.
Ekrem Alparslan Uysal 10 ay önce
Merhaba,

Türkiye Cumhuriyeti bir deprem ülkesidir. Geçmiş olsun. Tüm vefat edenler için Allah rahmet eylesin başımız sağolsun mekanları cennet olsun inşallah.