Karaman Haber - Larende.com
HV
01 MART Cuma 03:14
Advert

DEPREMZEDELER, KARAMAN’DA TARİHİ MEKÂNLARI GEZDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenerek Karaman’a gelen depremzede vatandaşlar için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından moral gezisi düzenlendi.

YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 13:15   Güncelleme : 25-05-2023 13:29
DEPREMZEDELER, KARAMAN’DA TARİHİ MEKÂNLARI GEZDİ

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından Karaman’a gelerek GSB Karaman Yurtlarında kalan depremzede vatandaşlar için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından moral gezisi düzenlendi. Piri Reis ve Karaman Yurtlarında misafir edilen depremzede vatandaşların katıldığı gezi programda kentin tarihi ve turistik mekanları tanıtıldı.

Yurt personellerinin eşlik ettiği gezi programında depremzedeler ilk olarak Karaman Kalesine gitti. Karaman Kalesini gezen depremzedelere yetkililer tarafından bilgi verildi.

Daha sonra Karaman Müzesi, Aktekke Camii, Yunus Emre Camii ve Tartan Konağını gezen depremzedeler, depremin etkisinden bir nebze de olsa uzaklaşarak keyifli vakit geçirdi.

Düzenlenen gezi programıyla kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından görme fırsatı bulduklarını belirten depremzedeler, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde depremzedelere yönelik düzenlenen moral gezileri ilerleyen tarihlerde düzenlenecek programlarla devam edecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR