Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 00:27
Advert

DEPREMİN GİZLİ KAHRAMANLARI ONBİNLERE YEMEK DAĞITTI

Karaman Yunus Emre Kültür Vakfı Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu İlçesi Doğukent Mahallesi'nde günlük 12.000 kişilik yemek çıkarma kapasitesine sahip aşevinde hizmete devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2023 09:16
DEPREMİN GİZLİ KAHRAMANLARI ONBİNLERE YEMEK DAĞITTI

Yunus Emre Kültür Vakfı yetkililerinin yaptığı açıklamada; "8 Şubat 2023 tarihinde kurulan aşevi depremin yaşandığı ilk günlerden itibaren depremzedelere sıcak yemek ikramını devam ettirmektedir. Sabahın ilk saatlerinde kahvaltı ve sıcak çorbayla hizmete başlayan aşevi öğlen yemeği ve akşam yemeği olarak gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Karaman'da gönüllü hanımların yaptığı mayali ekmekler sabah kahvaltısının vazgeçilmezi olmuş durumda. Mercimek, tarhana, şehriye çorbası, Kuru fasulye, nohut yemeği, tavuklu pilav, kavurma pilav, haslama et öğünleri arasında bulunmaktadır. 

Aşevinin bulunduğu mevki AFAD çadırlarının bulunduğu bir alanda konumlandirilmistir. Ayrıca seyyar ekipler ile gıda ulaşmayan köy ve mahallelere günlük olarak sıcak çorba, yemek ve gıda kolisi dağıtılmıştır." denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR