GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-04-2022 07:39

Ali Yalçın, Rektör Namık Ak'a Tepki yağdırdı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’a tepki gösterdi.

Ali Yalçın, Rektör Namık Ak'a Tepki yağdırdı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, KMÜ Edebiyat Fakültesi fakülte sekreteri olarak görev yapan Halil Geçit’in görevinden alınarak Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezine görevlendirilmesi ile ilgili sosyal medyadan açıklamada bulundu.

Yalçın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi rektörü, yaşanan sorunları çözmek, oluşturduğu krizleri yönetmek yerine sendikal hakları ihlal etmiş, üniversite temsilcimizi sürüp, hukuku ihlal sendikal haklara saygısızlığını ilan etmiştir. Rektör, 2547 sayılı Kanunun 13/b-4 maddesini yine keyfince kullanmış, sendikalar arasında hasım ve hısım ayrımı yaparak sendikacıya ve sendikacılığa karşı çifte standardını bir kez daha sergilemiş, alenen ayrımcılık yapmıştır. Üyelerimizin mobbinge maruz bırakılması, başka sendikalara üyeliğe zorlanması, sendikal mücadelemizin zapturapt altına alınma teşebbüsü, eski Türkiye’yi hatırlatan yeni Türkiye’nin geldiği noktadan bihaber yönetim bozukluğunun göstergesidir. Rektöre, sendikal hakları çiğneyen ve sendikacının güvencesini yok sayan keyfi tutumundan bir an önce geri adım atması çağrısı yapıyor, had bildirmek yerine görevini layıkıyla yapması tavsiyesinde bulunuyorum. Üniversite çalışanlarına baskı kuran, antidemokratik karar ve uygulamalarıyla işyeri barışı ve huzurunu bozan, sorun çözmek yerine sorun üreten makamın ağırlığına uymayan tasarruflara neden olan rektöre, bir an önce dur denilmelidir” 

AdminAdmin