Karaman Larende - Karaman Haber Karamandan haberler, karaman gündem
HV
28 KASIM Pazartesi 06:54
Advert

Akaryakıt fiyatlarında bu gece bir ilk daha gerçekleşecek!

Akaryakıt fiyatlarındaki değişim vatandaş tarafından takip ediliyor. Motorine dün gece indirim gelmesinin ardından vatandaşı şaşkına çeviren bir gelişme yaşandı. Benzin ve otogaz fiyatlarıyla ilgili beklenmedik bir gelişme yaşandı...

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-11-2022 11:13
Akaryakıt fiyatlarında bu gece bir ilk daha gerçekleşecek!

Türkiye'de ekonomik sıkıntılar devam ediyor. Vatandaşın en çok takip ettiği ürün gruplarından birisi de akaryakıt. Benzin ve motorin fiyatlarını Türk insanı yakından takip ediyor. Üst üste gelen zamlar vatandaşı canından bezdirdi.

Bir dönem 30 lirayı aşan motorinin fiyatı dün gece gelen indirimle birlikte 25 lira seviyesine geriledi. Söz konusu indirim yetersiz olsa da vatandaş tarafından sevinçle karşılandı. Bazı vatandaşlar 1 lira 50 kuruşluk indirimin bir depo motorinde 90 lira olduğunu belirten paylaşımlar yaptı.

Motorin indirimiyle birlikte benzin ve otogaza da indirim gelecek mi merak ediliyordu. Bu konuda ise vatandaşı şaşkına çeviren bir gelişme yaşandı. Akaryakıt fiyatlarında bu gece bir ilk daha yaşanacak.

Edinilen bilgiye göre benzin ve otogaza (LPG) bu gece zam gelecek. Sektör temsilcisinin verdiği bilgiye göre benzinin litre fiyatına 1 lira 31 kuruş zam gelecek. Otogaz fiyatlarına da bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 49 kuruş zam gelecek. Bu zamların artan petrol fiyatlarından kaynaklandığı belirtiliyor. Vatandaş ise motorinin litre fiyatı ucuzlarken benzin ve otogaza neden zam geldiğini merak ediyor. Motorin ucuzlarken benzin ve otogaza zam gelmesi bir ilk olarak tarihe geçecek.

AdminAdmin

YORUMLAR
Ahmet 2 hafta önce
Benzinin fiyatı motorinin 3-4 lira altına satıldığında vatandaşlar hiç hayret etmemişti. Ne oldu? Alıştığımız düzeye çıkacak işte. Olması gereken misal LPG 10 ise Motorin 15 Benzin 20.