Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 01:40
Advert

AK Parti'den aday olmak isteyen AFAD’a bağış yapacak

AK Parti'den milletvekili adayı olmak isteyenlerin başvuru şartının AFAD'a yardım bağışı olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyaları için hazırlanan müziklerin de yasaklandığını vurguladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2023 15:39
AK Parti'den aday olmak isteyen AFAD’a bağış yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihini kesinleştirdi. Türkiye 14 Mayıs'ta seçime gidiyor. Seçim kararı Resmi Gazete'de de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
TÜRKİYE DEPREMİN GÖLGESİNDE SEÇİME GİDİYOR
Türkiye, 6 Şubat'ta yaşanan ve 10 ilde büyük yıkıma neden Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin gölgesinde seçime gidiyor.

BAŞKAN ERDOĞAN KARARI İMZALADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde seçim kararını imzaladı.
Beştepe'de imzaları atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonrasında bir konuşma gerçekleştirdi.

MÜZİKSİZ SEÇİM KAMPANYASI
Deprem nedeniyle müziksiz bir seçim kampanyası yürüteceklerini söyleyen Erdoğan AK Parti olarak aldıkları kararı da kamuoyu ile paylaştı.

ADAYLIĞA TEK ŞART AFAD'A BAĞIŞ
Cumhurbaşkanı, partiden aday olmak isteyenlere bir şart koştu. Seçim sürecinde AK Parti'den milletvekili adayı olmak için müracaat eden herkes AFAD'ın deprem yardım hesaplarına bağış yapacak.

14 Mayıs'ı, 6 Şubat'ın izlerini silecek bir yarışa çevirmek istediklerini kaydeden Erdoğan uygulayacakları yöntemin diğer partilerce de uygulanmasını istedi.

AdminAdmin

YORUMLAR