YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2022 09:37

3. Önder Gençlik Buluşmaları düzenlendi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genç Önder Öğrenci Topluluğu tarafından ‘3. Önder Gençlik Buluşmaları’ düzenlendi. Rap'çi Resul AYDEMİR'in keyifli konseri ile imam hatipliler eğlendi.

3. Önder Gençlik Buluşmaları düzenlendi

Karaman'da ÖNDER İmam Hatipliler derneği geleneksel hale getirdiği 3'ücü gençlik buluşmasını programını düzenledi. ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan'ın da katıldığı Gençlik buluşmasında ünlü Rapçi Resul Aydemir sahne aldı.

Saat 20.00'da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz konferans salonunda düzenlenen gençlik buluşmasına ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, GENÇ ÖNDER Genel Başkanı Resul Çiftçi, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

Mehteran gösterisinin ardından katılımcılara selamlama konuşması yapan Karaman Genç ÖNDER Başkanı Ahmet Sağtaş sınırlarını iman ve inanç çizgisi ile çizdiklerini söyledi. Sağtaş konuşmasının devamında; “Genç kardeşlerimin temsilcisi olarak çıktığım bu yolda hiçbir etnik kökene ve kimliğe bakmadan sınıflandırmanın ve ayrıştırmanın karış karış yayıldığı bu topraklarda müminler ancak kardeştir ayetini şiar edineceğimi her daim hakkı haykıracağımı bütün kalbi duygularımla ve samimiyetimle buradan sizlere bildiriyorum. 4 duvarın, tel örgünün ve meşhur yasakların sahipleri, seyir bile edemezken içimizdeki şenliği yılgı yanımıza yanaşamazken bizleri sınıflandıran, sınırlayan, sıradanlaştıran sözde kendilerine çağdaş diyen cellatlarımız tarafından biçilen hiçbir hissiyatı asla omuzlarımıza almayacağız” dedi.

AdminAdmin