Bir İyilik Bir Fidan

TÜRKİYE Düzenleme Tarihi : 15 Ekim 2020 16:44 Haber Girişi : 15 Ekim 2020 16:48
Yeşilin kaynağı ağaçlar ve yer yüzündeki yaşamın en önemli kaynağı ormanlar ülkelerin ciğerleri, önemli zenginliklerindendir.

Yeşilin kaynağı ağaçlar ve yer yüzündeki yaşamın en önemli kaynağı ormanlar ülkelerin ciğerleri, önemli zenginliklerindendir.

Bütün canlıların nefes kaynağı ormanları koruyup, geliştirerek geleceğe daha yeşil bir dünya bırakmak her bir ferdin asli görevlerindendir.

Toprağa emanet edilmiş bir ağaç, mahalleye, semte, şehre hatta topluma ve bütün imana emanet edilmiş bir değerdir.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak bir yandan ülkemizde ve dünyanın dört bir yanından eğitimden hayri ve sosyal hizmetlere hayata dokunan her alanda faaliyet yürütürken bir yandan da çevreye, yeşile yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

“Sizden herhangi biriniz kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin” (Riyâzü’s-Sâlihîn, 225) diyen bir Peygamberin ümmeti olarak başta Hatay, Osmaniye, Trabzon ve Kahramanmaraş’ta kaybettiğimiz orman varlığımızı yeniden kazanmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için “1 İyilik 1 Fidan” kampanyası başlattık.

Sizde iyilik seferberliğimizin katlanarak büyümesi ve ağaç sevgisinin milli bir seferberlik haline dönüşmesi, bütün canlıların nefes kaynağı, ülkemizin ciğerleri ormanlarımızın yeniden hayat bulması, geleceğe daha yeşil bir Türkiye bırakmak için BAĞIŞ Yazıp 5601’e göndererek 10 TL bağışta bulunabilir yada bagis.tdv.org adresimiz ile mobil uygulamamızdan online bağışta bulunabilirsiniz.

 

https://bagis.tdv.org/Pages/DonationDetail.aspx?dsc=1414&dc=1000

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.