Ak Parti Karaman Heyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Çıkarma Yaptı

SİYASET Düzenleme Tarihi : 17 Ekim 2020 13:24 Haber Girişi : 17 Ekim 2020 13:29
Ak Parti Karaman Heyeti, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Şeref Kalaycı'yı ziyaret etti.

Ak Parti karaman milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kazancı belediye başkanı Muhittin Tuncel, Başyayla belediye başkanı Ahmet İpek ve Ermenek İlçe başkanı Mevlüt Sarıtaş, başta maden ocakları ve madenciler olmak üzere Taşeli bölgesinin sorunları için Ankara’da  temaslarda bulundular.

 

Ak Parti Karaman milletvekili Selman Oğuzhan Eser yaptığı paylaşımda; ”Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcımız Prof.Dr. Şeref Kalaycı’yı ziyaret ederek; taşeli bölgemizdeki madenlerin şu anki durumunu, maden işletmelerinde çalışan maden işçisi kardeşlerimizin sorunlarını görüşüp, uğradıkları haksızlıları ve yaşadıkları mağduriyetleri anlattık. İşçi kardeşlerimizin haklarını elde etmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi için bölgemizdeki fiili duruma bir an evvel müdahale edilmesini talep ettik.

Sorunun çözümü noktasında bakanlık düzeyinde yapılması gereken ne ise yapılacağını belirten Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ak Parti Ermenek ilçe başkanı Mevlüt Sarıtaş ise; ”Maden ocaklarının açılması ve madenci kardeşlerimizin hakları noktasında konunun en başından beri takipçisiyiz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcımız Prof.Dr. Şeref Kalaycı’yı ziyaret ettik, madencilerimizin durumunu tekrar ilettik. Sayın bakan yardımcımız bize; ‘bu ve benzeri durumların tekrar yaşanmaması için sorunun kökten çözümü için görüşmeler devam ediyor. Kökten çözüm demek, zaman demek. Bir kaç yıl sonra bu durumun tekrarlamasını istemiyoruz’ dediler. Madenci arkadaşlarımızın haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız. Provakatif eylemlerden uzak durarak, olayı şova dönüştürmek isteyenlerden uzak durarak, hak mücadelelerini kazanacaklarından şüpheleri olmasın” dedi.

 

Heyet daha sonra TBMM’ye geçerek Ak Parti Mersin milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti.

Çevre ve şehircilik Bakanlığında da temaslarda bulunan heyet akşam saatlerinde Ankara’dan ayrıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.