Reklam
Reklam
Reklam
YILLARDIR ÇÖZÜLMEYEN BİR SORUN DAHA SONA ERDİ...
Reklam

YILLARDIR ÇÖZÜLMEYEN BİR SORUN DAHA SONA ERDİ...

Taşkaledeki İçme Suyu Sorunu Çözüldü Ve Çevre Yolu Tamamlandı

08 Kasım 2018 - 09:22 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 09:27
Reklam

Taşkaledeki İçme Suyu Sorunu Çözüldü Ve Çevre Yolu Tamamlandı...

İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR, İl Genel Meclisi Üyesi Osman AYDIN ve İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürü Hüseyin ALPARSLAN ile birlikte İl Özel İdaresi ekiplerince yürütülen yol çalışmaları ile tamamlanan içme suyu hattını yerinde incelemek, ve yapılan çevre yolunu görmek için İlimiz Merkez Taşkale Köyündeydi.

Yapılan çevre yolu ve tamamlanan içme suyu hattı  ile ilgili açıklamalarda bulunan KAPAR: " Öncelikle yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha sona erdirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Taşkale Köyümüzde ağır iş makinelerinin köyün içerisinden geçmesi nedeniyle yol kenarındaki evler çevre yolu olmadığı için yıkılma tehlikesi ile karşı karşıyaydı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılan 3km.'lik çevre yolunun yapılması ile sorun ortadan kalkmış oldu.

Diğer yandan yıllardır asbestli borudan içme suyu içen ve sağlık sorunu yaratan su problemi de halledildi. Taş ve kayaların içerisinden 34km. uzaklıktan, hem de cazibeli akacak ve bu haftasonu da Atatürk Mahallesi dahil şebekeye verilecek içme suyu hattı da yenilendi.

Taşkale köyümüz içerisinde bulunan sellektör binasını da gezdik ve görülen sorunları tespit ettik. Eksiklerin giderilmesi için gerekeni yapacağız. Çevre yolumuzun ve içme suyu hattımızın Taşkale köyümüze hayırlı olmasını diliyor, özveriyle çalışan İl Özel İdaresi ekiplerimize teşekkür ediyorum. İnşaallah Karamanımız için sorunları çözmeye devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: karaman haber
Bu haber 964 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KARAMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
AK PARTİ KARAMAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
MÜFTÜ KETENCİNİN ACI GÜNÜ
MÜFTÜ KETENCİNİN ACI GÜNÜ