• BIST 79.433
  • Altın 125,756
  • Dolar 3,0719
  • Euro 3,3449
  • Karaman 8 °C
  • Konya 7 °C
  • Ankara 2 °C
  • Antalya 21 °C
  • İçel 17 °C

Yeni Osmanlılık ve Türkiye

Mehmet KARAGÖZ

Osmanlı devleti [m. 1299] da kuruldu. Dîn-i islâm ile idâre edildi. Osmanlı sultanları
[m. 1517] den itibaren aynı zamanda bütün Müslümanların halifeleri oldular. Her Bütün işlerinde İslamiyet’e uydular. 633 sene İslamiyet’e hizmete ettiler. 

Hepsi Ehl-i sünnet itikadında olup, Hanefî mezhebinde idiler. İslamiyet’i yaymak ve Müslümanları korumak için kâfirlerle cihat yaptılar. İslâmiyet’i bozmak, Müslümanları bölmek için saldıran mezhepsizleri terbiye etmek için çok uğraştılar. Âlûsî (Gâliyye)nin 95 sahifesinde diyor ki, (YERYÜZÜNÜ SALİH KULLARIMA MİRAS BIRAKIRIM) meâlindeki (Enbiyâ: 105) âyet-i kerimesinin Osmanlı Sultanlarını övdüğünü Abdülganî Nablûsî hazretleri bildirmektedir. (Burhân) kitâbı ve başka kaynaklar da bunu yazar.

Osmanlılar Hindistan sahillerine kadar gittiler. Masonların ve İngilizlerin ve onların içerdeki işbirlikçilerinin oyunları ile [m. 1908] da halifelerin salâhiyetleri sınırlandı.

[m. 1922] da Devlete ve [m. 1924] de hilâfete son verildi. Azgın İslâm düşmanlarından İngiliz casusu LAWRENCE ’in bu işlerde çok tesiri oldu. Osmanlı toprakları üzerinde kurulan küçük Arap devletleri, Avrupalıların İngiliz, Fransız, Almanya ve ABD’nin kontrolü altında kaldı ve hala sömürülmeye devam ediyorlar.

2. Cihan harbinden sonra da, başlarına geçen din cahili ve hain devlet adamları, İslâmiyet’i içerden yıktılar. (Seadet-i Ebediyye sh.1159)

Bundan sonra, Despot ve diktatör olan hain yöneticiler bu ülkeleri hem kendileri sömürdü hem de batının sömürmesine köprü oldular. 

Ancak, zulüm payidar olmaz. Böyle gelmiş böyle gitmez. Her şeyin bir zevali vardır. Bu çirkin durumun Müslümanlar lehine düzelmesi şart olmuştur.

Temennimiz odur ki, bu halis niyetli gerçek Müslüman din ve devlet adamlarının da bereketi ile Müslümanlar felaha erecek, tekrar eski Osmanlı döneminde yaşanan saadetli ve huzurlu hayat tekrar tesis edecektir.

Mevcut iktidarın 11 yıldır izlediği Ortadoğu politikası sonucu bu ülkelerde yeni bir Osmanlı özleminin şuyuu' bulması varılacak hedefi açıkça ortaya koymaktadır. Dış işleri bakanı iken Ahmet Davutoğlu'nun "Biz Kürtleri, Türkmenleri ve Araplar ile Acemleri de içine alan yeni bir ORTADOĞU DÜZENİ KURMAK istiyoruz." düşüncesini açığa çıkarması 3 eksenli dünyanın eksen kayması yaşayacağı zehabına kapılmasına yol açmıştır. 

Bu korku ve telaşla, ABD + AB, Rusya + Doğu Avrupa, Çin + Japonya ve diğer uzak doğu ülkelerinin güç birliği yeni Osmanlı fikrini tasarlayan ve uygulamaya başladığı sanılan bu iktidarın derhal yıkılması ve önceden olduğu gibi istedikleri şekilde yönetmeye başlayacakları vesayetli bir dönemin tekrar başlaması şarttır demişlerdir. 

- Bundan böyle;

- Geçen 7 haziran seçimlerinde şeytan planlanan oyun gerçekleşmiş HDP hendek atlatarak istedikleri sonucu almışlar, hükümeti devirmişler yeniden ülkeyi kaos ve kargaşa ortamına itmişlerdir.
- Çünkü Darbe yapacak bir anlayışa sahip ordu kalmadığına göre o cenahtan ümit kesilmiş olup, o halde kansız ve sivil darbe yapılmalıdır hükmünü gerçekleştirmişlerdir. 
- Onlara göre sokaklara hâkim olmalı huzur ve refahı yok edecek anarşizm hükümran olmalıdır. 
- Kargaşa ve yakıp yıkmalardan bizar olan halkı entrika ile yönetmek daha kolay olacaktır.
- İktidarın yaptığı her hizmetin aslında takiyye olduğu, 3. köprü, hava alanı, marmaray ve çılgın kanal projesi gibi dudak uçuklatan, uçkun ve çılgın hizmetler bile aslında göz boyamak için yapılmış esasen gizli düşüncelerini hayata geçirmeye matuf işler olduğunu vurgulamışlardır.
- Barış süreci gibi mükemmel bir icraatın aslında ülkeyi bölmeye giden bir yol olduğu dillendirilmiştir. 
- Kalabalık güruhlarla mahkemeler basılarak aslı yok mahkeme imiş izlenimi verilmeli, itibarsızlaştırılarak vereceği çok önemli kararların zihinlerde hükümsüz kalması sağlanmalıdır.

Ve dahi şeytanın bile düşünemeyeceği işler yapılmalı ne pahasına olursa olsun bu iktidar gitmelidir. 

Kim diyor bunları; İşte dünyanın eksen kayması yaşayacağını anlayan ABD'li ve AB'li akıl hocaları ile onların yerli uzantısı olan işbirlikçi hainler ve onların etki alanına giren topluluklar böyle düşünüyor.

Şu yeni plan, Ne pahasına olursa olsun kendi vesayetleri altındaki bir parti ile hükümet kurulmasını ve devletin idaresine kolayca el atılmasını istiyorlar. 

Allah'ım bu senden isteyip de verdiğin kullarının yüzü suyu hürmetine, Tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin hürmetine, 3 ler 7 ler ve 40 lar hürmetine sen onlara bu fırsatları verme!..

Çünkü, Türkiye yıkılırsa İSLAM ALEMİ de yıkılır.

İşte bu sebeple tüm dünya Müslümanları böyle dua etmelidir. 
Dualarınız kabul olsun.
Bunları particilik taassubu ile yazdığımı sananlar olacaktır. Ama gerçekler bazılarına şekerin diyabet hastasına zarar verdiği gibi acı gelecektir.

Bu yazı toplam 1936 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim