Reklam
Yedi Hilal Fikir ve Hareket Öğrenci Topluluğu
Reklam
Reklam

Yedi Hilal Fikir ve Hareket Öğrenci Topluluğu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Yedi Hilal Fikir ve Hareket Öğrenci Topluluğu tarafından ‘İdeolojik Kavramlar’ semineri düzenlendi.

Reklam
05 Aralık 2019 - 15:44

Aralık ayı boyunca her hafta farklı konular ve konuklarla gerçekleştirilecek olan seminerin ilk haftasında ‘liberalizm’ kavramı ele alındı.  

"Liberalizm tam olarak özgürlükçülük demek değildir"

KMÜ İslami İlimler Fakültesi Arş. Gör. Ahmet Faruk Silifke tarafından verilen seminerde liberalizmle ilgili merak edilen konulara değinildi. Arş. Gör. Silifke, liberalizmin felsefe ile ilgisi, liberalizmde özgürlük anlayışı, liberalizmde mülkiyet kavramı, eğitimde liberalizm ve liberal konu başlıkları üzerinden anlatımlarda bulundu. 

Arş. Gör.  Silifke, liberalizmin özgürlükçülük olarak bilindiğini fakat aslında tam olarak bu kavramı kapsamadığını belirterek, “Liberalizm tam olarak özgürlükçülük demek değildir. Bir insan liberalizmi savunuyor diye o insana özgürlükçü diyemeyiz. Aslında liberalizm farklı şeyler yapabilme özgürlüğüdür.” dedi. 

Liberalizmle ilgili doğru bilinen yanlışları sıralayan Arş. Gör. Silifke’nin öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından seminer sona erdi. Bu haber 885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..