SESSİZ ÇIĞLIKLARIN SESİ OL…
Reklam
Zeynep OĞUZCAN

Zeynep OĞUZCAN

SESSİZ ÇIĞLIKLARIN SESİ OL…

04 Temmuz 2018 - 01:27 - Güncelleme: 04 Temmuz 2018 - 01:38

11 yaşındaki S.N Antalya’da tecavüze uğradı. Yapılan otopside  sol ve sağ göğsü ile kalbinde 8 bıçak darbesi bulunduğu; boğazı da sıkılarak öldürüldüğü belirlendi.

Adana’da komşusunun sokaktaki düğününe giden Sedat K., bir müddet müzik eşliğinde oynayanları izledikten sonra düğün evine girdi. Burada annesi tarafından bir odada uyutulan 3 yaşındaki kız çocuğunu gören Sedat K. odaya girip 3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etti.

Yalova’da 21 yaşındaki E.A on iki yaşındaki kuzeni G.E ‘ye önce tecavüz etti sonra bıçaklayarak öldürdü.

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde ortadan kaybolduktan sonra 4 yaşındaki Irmak , hurdacı Himmet Aktürk tarafından tecavüz edilip, boğularak öldürüldü.

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde kayıp olan 7 yaşındaki A.K’nin tecavüz edilerek öldürülmüş cesedi bulundu.

8 yaşındaki Eylül Y. komşusu tarafından  tecavüz edilerek elektrik direğinin dibine gömüldü.

Ve Leyla, kaybolmasından on sekiz gün sonra cansız bedeni tarlaya atılmış bir halde bulundu.

Okurken insanın içini donduran ,boğazını düğümleyen olaylardan sadece bir kaçı…

Ülkemde ölüyor çocuklar sessizce ,kimse duymuyor seslerini can çekişirken.

  Yorgan misali  kara toprak hangisini gizliyor içinde ? Masum bir meleği mi  yoksa tarif olmayan iğrenç bir günahı mı?

Küçücük bedenlere bu zulmü reva gören canavarlar bitmiyor güzel ülkemde . Oysa insan görünümlü hepsi. En acısı da ya akraba ya komşu…En sessiz ,en efendi…

Bunlar bizim duyduklarımız ya duymadıklarımız?

  Buzdağının altı gibi büyük halbuki. Kim bilir kaç küçük beden istismara uğradı ama söyleyemedi ya da kendisine ne yapıldığını  anlayamadı. Kim bilir kaç aile yaşanan olayları örtbas ederek yaşamaya çalıştı. Kaç çocuk sadece kayıp olarak kaldı?

  Ey, anneler babalar ! Güvenli bir dünyada değiliz, etrafımız vahşi yaratıklarla dolu. Çocuklarınızı koruyun . Bazı insanların insanlığını yitirdiği bu dönemde çocuklarınızı gözünüzün önünden bir an olsun ayırmayın. Bilinçlendikçe kendisini korumayı öğretin.

  Unutmayın bu vahşet en çok tanıdığımız insanlar tarafından yapılıyor. Çocuklar en çok güvendikleri insanlara karşı savunmasız . Yakınınızdaki insanlara karşı temkinli olun.Şüpheye düştüğünüz insanları  takibe alın. Hal ve tavırlarını hatta bakışlarını sadece kendi çocuğunuz için değil etrafınızdaki bütün çocuklar için  izleyin.

  İdam diye neden bağırıyoruz çünkü arkası kesilmeyecek bu vahşilerin. Anlık isyanları bırakın, tepkileriniz bir şeyleri değiştirebilene kadar sürüsün. İki gün , bir hafta ,bir ay bağırmak bir şeyleri değiştirmeyecekse  faydası yok!

Acımız geçene kadar değil acımız olmaması için çabaya düşmeli. Sessiz çığlıkların sesi olarak  sesimizi duyurana kadar da seslenmekten vazgeçmemeli ki… artık ölmesin çocuklar.

Bu yazı 1449 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar