Reklam
Gençliğin Geleceği, Geleceğin Gençliği
Reklam
Reklam
Merve UZUN

Merve UZUN

Gençliğin Geleceği, Geleceğin Gençliği

16 Kasım 2016 - 08:33 - Güncelleme: 15 Aralık 2016 - 03:46

 Sevgili okurlarım yeni bir vakıf var muhtemelen duymuşsunuzdur adı “TÜGVA”. Peki, bu vakfın içeriği ne? Hiç merak ettiniz mi? Amaçları, vizyonu ve misyonu? Ne için kurulmuş? Neler yapıyorlar? Araştırdınız mı hiç? Ben sizler için büyüteç altına aldım vakfımızı. Gelin hep birlikte incelemeye başlayalım…

Türkiye Gençlik Vakfı, birkaç gencin inisiyatifiyle kurulmuş, merkezi Türkiye, çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat çıkarmaktan çekinmeyen “yeni nesil gençlik vakfı”dır. TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, vatanına milletine bağlı,  çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışmaktadır.

Yeni nesil gencin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan anlayışa sahip vakıfçılık modelidir.

Vakfın misyonu: Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamaktır.

Vakfın vizyonu: Vakıf gelecekte kendini; yeni nesil vakıfçılık deneyimini tüm gençliğe yaşatmış ve onların ülkemize faydalı birer önemli şahsiyet olmasında en büyük katkıyı yapmış bir vakıf olmak.

Türkiye Gençlik Vakfı’nın birçok alanda çalışmaları bulunmaktadır; akademisyenlik çalışmaları, öğrenci bursları (öğrencilerimize burs vermek isterseniz irtibata geçebilirsiniz) , öğrenci yurtları, yaz okulları, hamilik ve bölge uzmanı yetiştirme programları, spor akademileri, rahleden gönüllere Kuran’ı Kerim ve sohbet programları…

Kadın ve aile grubunun; İslam’a bakış açısı sohbetleri, camide bir vakit, hepimiz biriz, okuyanlar, filmhane, demli muhabbet programları, ilgi ve isteğe bağlı açılacak olan kurslar…

Sevgili okurlarım, gençlerimiz bizim için çok önemli. Onlar bizim geleceğimiz. Ne ile iştigal oldukları, kendilerini geliştirmeleri, vatanına milletine bağlı ve sadık olmaları,  dindar ve donanımlı bir nesil olarak yetişmeleri bizler için çok mühim. Türkiye Gençlik Vakfı bu ülkenin gençlerini dert edinmiş. Onlar adına ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çevremizdeki gençleri yönlendirelim, bu faydalı faaliyet ve programlar ile tanışmalarını sağlayalım. Bu bizler kadar sizlerin de vebalidir, boynumuzun borcudur.

Gençliği iyiye yönelten, insanlığı iyiye yöneltir…

Selametle…

 

Bu yazı 3566 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar