• Zirve
TÜRKİYE Haber Girişi : 11 Mart 2014 10:30

YTÜ,Telekomünikasyon Teknolojilerini Öğretecek

YTÜ,Telekomünikasyon Teknolojilerini Öğretecek

TÜTED, Türk Telekom, Yıldız Teknik Üniversitesi ve YTÜ Teknopark, ‘Yeni Nesil ve Sabit Genişbant Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı’ protokolüne imza attı. 
Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), Türk Telekom, YTÜ Teknopark ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol ile üniversiteler, meslek liseleri ve sektör kuruluşlarının yararlanabileceği ‘Yeni Nesil ve Sabit Genişbant Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı’ başlatıldı.
Telekomünikasyon sektörünün teknoloji ve inovasyon ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmayı hedefleyen TÜTED öncülüğünde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kurulan TÜTED Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezi’nde Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Sertifika Programı eğitimleri başlıyor. TÜTED, Türk Telekom ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında bu kapsamda hazırlanan protokole imzalar atıldı.
YTÜ Teknopark Genel Müdürü Dr. Mahmut Karaman, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan KARATAŞ, TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek kurumları adına protokole imza attılar.
YTÜ Davutpaşa Kampüsü, Elektrik Elektronik Fakültesi’ndeki merkezde, sektörün nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak ve katılımcıların mesleki gelişimlerini desteklemek için Türk Telekom Akademi, TÜTED ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ortaklaşa hazırladığı sertifika programları veriliyor. Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri başlıkları altında verilen programlar, özel laboratuvarlarda bilgisayar destekli eğitimler sunmanın yanı sıra e-eğitim destekli karma öğrenme modeliyle belirli derslerde uzaktan eğitim fırsatını da katılımcılara sunuyor. Programlara devam edenler, teorik eğitimin yanı sıra uygulamalarla sektöre hazırlanmanın yanı sıra tecrübeli Türk Telekom Akademi eğitmenleriyle etkin bilgi paylaşımından da yararlanabiliyor.
Merkezde üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümleri ile Meslek Teknik Yüksek Okulu öğrencileri en güncel telekomünikasyon teknolojileri konusunda ek eğitim alabiliyor. Ayrıca sektör kuruluşlarının istihdam ettikleri elemanların da merkezde eğitilmesi amaçlanıyor. Merkezden telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar, üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme Fakültelerinde eğitim alan öğrenciler, ilgili konularda çalışanlar, Meslek ve Teknik Liselerin ilgili bölüm öğrencileri, TÜTED ve diğer Telekomünikasyon Sivil Toplum Kuruluşlarının üyeleri yararlanabilir. Telekomünikasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri alanındaki eğitimler Türk Telekom Akademi tarafından veriliyor.