Bahar Darbeleri
Reklam
Mehmet KARAGÖZ

Mehmet KARAGÖZ

Bahar Darbeleri

01 Mart 2019 - 12:26

Bahar Darbeleri

Darbelerin arkasındaki gizemli, güçlü ve hain mihraklar, ne hikmetse kızıl kâfir, gaddar ve ölümcül özelliği olan yöneticilere karşı darbe yapmaz. 

Bu cavır darbeciler, nerede bir makul, masum, hizmetkâr yönetici varsa, onlara karşı silahların namlusunu çevirirler ve acımasızca tetiğe basarlar. Ama mesela, Suriye’de öldürecek vatandaş kalmadığı, tüm bölgeye de tehdit unsuru olduğu halde, darbe güçlerinin gıkı çıkmaz. 

Suudi Arabistan yönetimi kendilerine yan bakanlara hayat hakkı tanımazken diğer taraftan tüm terör odaklarını desteklediği halde, bu kızıl darbecilerin kızıl tüyü gıbraşmaz. 

Hindistan’da, her gün caddelerden çöp toplar gibi ceset toplanır ama darbecilerin yerinde yeller eser. Bulamazsın, kör sağır ve varlıksızdırlar. 

Gel gelelim konu Mısır’ın Mursisi, Türkiye’nin Menderes, Özal veya Erdoğan’ı olunca, işler değişir. Ülkede hiç kimse ölmemişken, yanlış giden bir icraat olmamışken, hainler ayaklanır, darbeciler yollara düşer. 

Mısır’da Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi maşası komutasındaki Mısır Silahlı Kuvvetlerinin ülkede devam eden protestolar var diye silahları konuştururlar. Neymiş, hükümet ve eylemcilere verdiği 48 saatlik süre dolmuş. PAT… Darbe… 
Binlerce ölü ve binlerce idam. 6 sene sonra bile toplu imha ve ölümleri yağdırıyorlar.

Türkiye de ise, sen mükemmel hizmetler yapamazsın. İnsanların huzur ve refaha ermesine emek veremezsin. Kara trenden hızlı trene, kara sabandan traktöre, gara televizyon yüzlerce renkli televizyona, patika yollardan kaymak yollara geçiş yapamazsın. Hakkın ölümdür demişlerdir.  

Hiç bir gerekçe yokken, uydurma gazete haberleri ile hakeza Menderes’e, ülke çok iyi yönetiliyor olmasına rağmen Sayın Erdoğan’a yapılan darbeler ve en son 15 Temmuz kanlı darbesi bu kızıl zihniyetin eseridir. Sebep nedir? YOK. 

Sebep olması gerekmez zaten. Çünkü dert başka... Amaç, iyi giden şeylere son vermek. Bu cavırların mayası kötülüketmek, kan dökmek ve masumları yok etmektir. 

Dünyada II. Dünya savaşından bu yana 476 adet darbe girişim olmuş. Ne yazık ki, yarıdan fazlası gerçekleşmiş. Sadece 1966 yılında 66 adet kanlı darbe zuhur etmiş. Bunlara gezi, 17-25 Aralık, kapatma davası, 367 hukuk darbesi gibi sivil darbeler dâhil değildir. Dünyada son 8 yılda 19 tane taze darbe girişimi olmuş. Yine yarıdan fazlası gerçekleşmiş.

Dikkat buyurun! bu darbelerin bir tanesi AB ülkelerinde, ABD de değil. Hepsi mazlum, muslim ve gariban insanların yaşadığı ülkelerde kıyım yapıyorlar. Bunların bir tek sebebi var. Ya seni KONTROL edecekler, EMİR KULU yapacaklar ya da, yok edecekler. Dahası da var. Yakında emir kulluğuna da kabul etmeyecekler. Direk İTLAF edecekler. 
Korkuyorum, önümüzdeki seçimler öncesi veya sonrası bir ACI BAHAR darbesi gelebilir. Seçim onlar açısından iyi olsa gelebilir. Kötü olsa da gelebilir.  
Bazı siyasilerin bu “BAHAR” tabirini kullanmaları maksatlıdır. Öküz altında buzağı aramıyorum. Aklıselim ve berrak öngörü ile tahmin ediyorum. Allah’ım inşallah beni yalancı çıkartır. 

“Bu mübarek topraklarda yaşayan, mübarek insanlara bu refah ve mutluluk çok fazla. Buna müsaade edilemez! Bu topraklar Türklere bırakılacak kadar değersiz değildir.” Dediklerinden eminim. 

Döviz darbesi, pata ve soğan darbesi, Domates sebze darbesi gibi görülmedik darbeler deneyeme başladılar. Düşmanların kin ve nefretlerinin dorukta dolaşması hoş olmaz. Kedi çok sıkışırsa çok sevdiği sahibinin yüzünü parçalar. 

Tahammül ve sabır taşlarının çatladığını görmemek saf dillik olur. Son ümitleri bu seçimde irade azalması olacak beklentisidir. 

Her iki halde de durum risk taşıyor. 
Yani seçim sonunda iktidarın milli iradeden uzaklaşması halinde sokaklar karışabilir. 
İktidarın büyük bir oy patlaması yaparak mevcudiyetini korur veya yüksek oranda sonuç alınırsa bu defa yine sosyal patlama gündeme gelebilir. Zira tahammül sibopları aşınmış durumda. 

Her şeyin doğrusunu Allahü Teala bilir. 
Rabbimiz kötü niyetleri ve planları boşa çıkartsın. Amin


Mehmet KARAGÖZ
 

Bu yazı 674 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar