YARINDAN İTİBAREN CAMİLERDE FETİH SURESİ OKUNACAK
Reklam

YARINDAN İTİBAREN CAMİLERDE FETİH SURESİ OKUNACAK

Yarından İtibaren Sabah Namazı Sonrası Camilerde Ordumuzun Muzaffer Olması İçin Fetih Suresi Okunacak!

09 Ekim 2019 - 21:58 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 23:28

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca, Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için, yarın sabah namazında yurt genelindeki bütün camilerde Fetih Suresi okunacağı ve dua edileceği bildirildi.

KAHRAMAN ORDUMUZUN MUZAFFER GELMESİ İÇİN SABAH NAMAZINDA FETİH SURESİ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu.

Harekata katılan şanlı Türk ordusuna başarılar dileyen Erbaş, "Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için yarın tüm camilerimizde sabah namazında Fetih Suresi okunacak, şanlı ordumuza dua edilecektir. Tüm kardeşlerimizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk Askeri  Sınıra Sevkiyat Gerçekleştirirken , Terör mevzileri roketlerle vururlarken; Türkiye Diyanet Başkanlığı Kahraman Ordumuzun Muzaffer olması için dua talimatlarını imamlara verdi.

Karaman İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci  İmamlara yönelik açıklamada bulunarak halkı duaya çağırdı.

Karaman İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci  yaptığı açıklamada;

“Huzuru, asayişi, kardeşliği temin ve barışı tesis etmek üzere yola revan olan Kahraman Ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin "BARIŞ PINARI" harekatında mansur ve muzaffer olması niyazıyla hareket boyunca sabah namazlarından önce bütün camilerimizde "Fetih Suresi" okunması ve dua edilmesi hususunda gereğini rica ederim. “

İfadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Larende Haber
Bu haber 738 defa okunmuştur.