Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Yağış Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

Yağış Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

Karaman’da dün ve bugün yağan yağışlar çiftçinin yüzünü bir nebze de olsa güldürdü.

19 Mayıs 2017 - 17:43 - Güncelleme: 19 Mayıs 2017 - 19:17
Reklam

Karaman Merkez’de metrekareye düşen yağış miktarı 2.9 mm olarak ölçüldü. En fazla yağışı 6 mm ile Başyayla alırken, bunu 5.8 mm ile Sarıveliler izledi. Ermenek’te 3.6 mm, Kâzımkarabekir 3.4 mm ve Ayrancı 2.4 mm yağış ölçüldü.

Mevsim normallerinde alınamayan yağış miktarı yüzünden sulanmayan kıraç arazilerde hububat alanlarında daralma gözlemlenmişti. Bu bölgelerde yıllık yağış miktarıyla karşılanamayan bitki su ihtiyacı, su kaynaklarının yetersizliği yüzünden başka bir şekilde karşılanamıyor.

Ayrı belde ve köylerde yağmur ve şükür duası hazırlıkları ise devam ediyor.

Peki yağışlar devam edecek mi?

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü'nün bölgemiz için yaptığı 5 günlük hava tahmini şu şekilde:

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Karaman, Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir  ve Sarıveliler ilçelerinde hava gökgürültülü ve sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklıkları 6-17 santigrad derece arasında değişecek.

21 Mayıs 2017 Pazar günü Karaman, Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir  ve Sarıveliler ilçelerinde hava  çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları 4-22 santigrad derece arasında değişecek.

22 Mayıs 2017 Pazartesi günü Karaman, Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir  ve Sarıveliler ilçelerinde hava  gökgürültülü ve sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklıkları 4-19 santigrad derece arasında değişecek.

23 Mayıs 2017 Salı günü Karaman ve Ayrancı sağanak yağışlı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir  ve Sarıveliler ilçelerinde hava çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları 4-20 santigrad derece arasında değişecek.

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü ise Karaman, Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir  ve Sarıveliler ilçelerinde hava parçalı bulutlu olacak. Hava sıcaklıları 5-23 santigrad derece arasında değişecek.

 

 

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 4067 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK