Yaban Domuzu Sürek Avları Düzenlendi
Reklam
Reklam
Reklam

Yaban Domuzu Sürek Avları Düzenlendi

Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla ve Yılangümü Köyleri İle Yeşildere Köyünde Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları Düzenlendi.

Reklam
07 Şubat 2020 - 11:54

İlimizde tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlendi.

Bu kapsamda 04- 05 Ocak 2020 Cumartesi ve Pazar günlerinde Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla ve Yılangümü köylerinde ve 01- 02 Şubat 2020 tarihlerinde ise Yeşildere köyünde yaban domuzu sürek avları düzenlendi.

Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda İlimiz merkez ilçe Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla ve Yılangümü Köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 04-05 Ocak 2020 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avında yaban domuzları itlaf edilmiştir. Ayrıca 01-02 Şubat 2020 Cumartesi ve Pazar günlerinde Yeşildere köyünde yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avında ise 24 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir.

Tarımsal üretimimizin emektarı olan; çiftçilerimizin ürünlerinin korunması için her zaman üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulübü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 1526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da