Yaban Domuzu Sürek Avları Devam Ediyor
Reklam
Reklam

Yaban Domuzu Sürek Avları Devam Ediyor

İlimizde Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları Düzenlenmeye Devam Ediyor

25 Mayıs 2017 - 11:51
Reklam

İlimizde tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Müdürlüğümüz organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda 20-21 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günü İlimiz merkez ilçe Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Yılangümü, Göcer ve Bayır köylerinde yaban domuzu sürek avı düzenlendi.

Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir. Bu kapsamda İlimiz merkez ilçemiz Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Yılangümü, Göcer ve Bayır köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 20-21 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılan yaban domuzu sürek avında 23 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde ekonomik zarar eşiğinin üzerinde zarar gören köylerde sürek avı çalışmalarımız devam edecektir.  

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, avcılarımıza, Alay Komutanlığımıza, Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 2850 defa okunmuştur.