Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulundan Örnek Proje
Reklam

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulundan Örnek Proje

ilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri uluslararası bir proje olan ...

13 Kasım 2017 - 17:34
Reklam

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri uluslararası bir proje olan Eko-okul projesini kendi okullarında hayata geçirdiler. Öğrenciler; öğretmenlerinin ve velilerinin desteği ile geri dönüşüm bilincini arttırarak ekonomiye katkı sağlamak ve daha yaşanabilir bir dünya için gayret gösteriyor. Böylece hem çevresel konularda bilgi ediniyor hem de ailelerini, çevresindeki diğer insanları, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alıyorlar.  

Okul Müdürü Rukiye KURT; yapılan bilgilendirme toplantısında proje ile ilgili  ‘ATARKEN DÜŞÜN YAPABİLİRSİN GERİ DÖNÜŞÜM’ sloganımızdan hareketle her atığın doğaya tekrar dönüştürülebileceğine inanıyoruz.  Çocuklara küçük yaşta çevre bilinci oluşturmanın önemi üzerinde duruyoruz. 

         Okulumuz öğrencilerimiz, velilerimiz ve sizlerinde desteğiyle Karaman’da ilk olarak bu projeyi gerçekleştiren okul olacaktır. Çocuklara kazandırdığımız davranışların kalıcı olması için davranışların sadece okulda değil okul dışında da pekişmesi gerektiğine inanıyoruz. Çocuklarımıza örnek olmaları ve daha yaşanabilir bir Karaman için siz velilerimizin projemize desteğini bekliyoruz. Okulumuzda bulunan ve çocuklarımızın artık malzemeleri değerlendirerek yapmış oldukları geri dönüşüm kutuları sizleri bekliyor.’ dedi.


Kaynak: karaman haber
Bu haber 1827 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
ZEHİRLİ MANTARLARA DİKKAT!!
ZEHİRLİ MANTARLARA DİKKAT!!