Vali Aykut Pekmez yaralanan Uzman Çavuş Asım Yiğit’i ziyaret...
Reklam

Vali Aykut Pekmez yaralanan Uzman Çavuş Asım Yiğit’i ziyaret etti

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 30 Ekim 2016 tarihinde Hakkari Çukurca Güvendağı Bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

07 Aralık 2016 - 10:33

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 30 Ekim 2016 tarihinde Hakkari Çukurca Güvendağı Bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınan Uzman Çavuş Asım Yiğit'i izinli geldiği Selime Beldesindeki baba evinde ziyaret etti.

Vali Pekmez beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Güzelyurt Kaymakamı Yakup Güven, Selime Belediye Başkanı Turgut Yayatan ile birlikte ziyaret ettiği Uzman Çavuş Asım Yiğit'e ve Yiğit ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Yiğit ile bir süre görüşerek durumu ve devam eden tedavisi hakkında bilgi alan Vali Pekmez, devletin her zaman bu ülke için canın veren şehitleri ve canını ortaya koyan gazilerinin yanında olduğunu söyledi.

"Adı gibi yiğit olan Uzman Çavuş Asım Yiğit ve daha nice şehit ve gaziler sayesinde vatan topraklarında yaşıyoruz" diyen Vali Pekmez, bu milletin şehitleri ve gazilerinin yaptığı fedakarlıkları hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. Vali Aykut Pekmez'in kendilerini ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade eden Uzman Çavuş Asım Yiğit, çıkan çatışmada yaralandığını, sağ gözünü kaybettiğini ancak tekrar görev verilmesi halinde her an hazır olduğunu belirterek, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için ne yapılması gerekiyorsa kendisinin de her an hazır olduğunu ifade etti.

Bir oğlunun da Siirt'e Uzman Çavuş olarak görev yaptığını söyleyen baba Ümit Yaşar Yiğit ise, "Vatanın her türlü tehlikeden korunması, devletin bu topraklarda ilelebet var olması için iki oğlumda feda olsun. Bizlerde bu uğurda şehit ya da gazi olmaya hazırız" dedi.

Yiğit, oğlunun tedavisi sırasında kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Vali Aykut Pekmez teşekkür ederek, kendilerini yalnız bırakmayan, arayıp oğlunun durumun soran herkese saygı ve sevgilerini iletti.

Bu haber 2234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..