Reklam
Reklam
Reklam
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İL KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Reklam

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İL KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında...

30 Ekim 2018 - 16:29 - Güncelleme: 30 Ekim 2018 - 16:31

Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla, Sayın Valimiz Fahri MERAL başkanlığında, Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan toplantıya; Sayın Valimiz Fahri MERAL, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail ŞAHİN ve ilgili kurum müdürleriyle koordinasyonun diğer üyeleri katıldı.

Meral, yaptığı konuşmasında,  uyuşturucunun aile, toplum ve insanlığın en büyük belası olduğunu belirterek, bağımlılık yapan maddelerle mücadelenin büyük bir kararlılıkla sürdürüldüğünü kaydetti.

Toplantıya; Müdürlüğümüzden Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Musa ŞAHİN’in, daha önceki Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulunda alınan kararlar ve bu kararlar hakkında yapılan işlemler hakkındaki sunumu ile devam edildi.

Uyuşturucu ve madde bağımlığı ile ilgili mücadelenin önemine değinen Vali Meral, ilgili kurum ve kuruluşların üstüne düşen görevlerini yerine getirmesi, hazırlanan stratejik eylem planı ile madde bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak, önleme, koruma ve sonuç alıcı çalışmaların sahada yapılarak, kurumların eşgüdüm içerisinde faaliyetlerini yürütmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: karaman haber
Bu haber 1163 defa okunmuştur.