• BIST 79.252
  • Altın 124,550
  • Dolar 3,0588
  • Euro 3,3441
  • Karaman 11 °C
  • Konya 11 °C
  • Ankara 8 °C
  • Antalya 18 °C
  • İçel 20 °C

Uyanma Vakti Geçiyor

Mehmet KARAGÖZ

Dünyanın iki süper gücü ABD ve Rusya diğer sömürü bölgelerini kenarda bekleme alarak yeni stratejiler uygulamaya koymuşlardır. Yeni stratejilerin odağı Orta Doğudur. Çünkü Orta Doğu’da yeni gelişmeler, yeni devletler ve yeni sınırların oluşması pek yakındır. 

Ayrıca, dünyanın son kalan enerji havzasını ellerinde tutabilmeli yeni oluşumlarda kesenin dibindeki son rezervleri başkasına kaptırmamalıdır. 

Bu yüzden irili ufaklı 40 kadar ülke belli başlı güçleriyle beraber koaliasyon adı altında, aç kurtlar gibi bölgeye dalmıştır. Rusya ve İran gibi bazı ülkeler Esat davet etti formatıyla bölgede faal durumda. Sütunlarımız bir tane örnek vermeye müsait olduğundan bir örnekle bölgedeki sis bulutunu aralamaya çalışalım o zaman. Hiç yoktan iyidir.

Mesela; Genie Petrol ve Gaz (GoGaS) bir petrol ve gaz şirketidir.

Kuzey İsrail'de geleneksel petrol ve gaz arama projelerini koordine eden siyonizmin en etkili şirketlerinden biridir.

Şirketin sahibi İsrail'in de en etkili ailesi olan Rothschildlerdir. Yönetim kuruluna dikkat edin. 
- SOROS Tanıtmama gerek var mı?
- Dick Cheney, ABD eski Başkan Yardımcısı 
- Rupert Murdoch, ünlü medya imparatoru
- Alan K. Burnham, Enerji ve yakıtlar konusunda danışman ve Lavrens laboratuarı müdürü
- Wes Perry, 
- Allan Sass; Dünyaca ünlü patentlerin sahibi.
- James Woolsey, CIA eski Direktörü
- Geoffrey Rochwarger ise, yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Avi Goldin holdingin Ceosudur.

Bu örnekte olduğu gibi Orta Doğuda çok siperler ve mevziler vardır.  Bu örneği uyanmak ve uyandırmak için dile getirdim. Bu şirketin Arama tarama faaliyetini yürüten AFEK firması 3 yıldır. GOLAN TEPELERİ'nde çalışıyor. Haberimiz var mı? YOK. Peki, ne oldu. Aradığını buldu. GOLAN TEPELERİ’nin Orta doğu bölgesinin akıllara durgunluk veren GAZ ve PETROL rezervine sahip olduğunu tespit etti. Başka stratejik öneme sahip hususiyetleri de var. Orta Doğunu en önemli su kaynağıdır. 160 km kare olan bu bölge, çevre ülkelere hâkim bir konumda. Bu tepelerde, 15.000 yahudi 15.000 Arap dürzi yaşıyor. Dahası var, İsrail, Filistin ve Suriye üçgeninde bulunan diğer birçok Arap ülkesine yukarıdan bakan bu tepelere sahip olan Orta doğuya sahip olur. Bunu Gavurlar bizden iyi biliyor.

Biz burada Tayyip Bey'le, oğluyla kızıyla uğraşmaya devam edelim.  Yok PKK, yok Yok DAEŞ, Suruç, Şırnak, hendek, Terör olayları ile oyalama taktiklerine kaptırmış gidiyoruz. 

Elin gavuru orta doğunun ciğerini yağ tabakası gibi kaplamıştır. Buna benzer yapılar bölgede konuşlanmış herkes mevzilenmiştir. Gözünü kırpmadan hedefine kilitlenen Gavur sürüsü savaş gemileri, savaş uçakları, ordusu ve şirketleri alanda yerini almışlardır. 

Devletiyle milletiyle Türk ve İslam ülkeleri için artık uyanma zamanı gelmiş geçiyor. Yarın çok geç olabilir. 

Bu yazı toplam 805 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim