Reklam
Reklam
Reklam
Ünver, "Dahası insana vefasızlık"

Ünver, "Dahası insana vefasızlık"

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, TBMM Genel Kurulunda akşam saatlerinde görüşülmekte olan Maden Kanunu'nun 9'uncu maddesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi adına söz aldı.

07 Şubat 2019 - 00:34 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 00:41

AKÇAŞEHİR, AYRANCI, KARAPINAR VE EREĞLİ'DE TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ...

Madenciliği Ermenek'te geçimini sağlayan hemşehrilerin sıkıntılarını ve Karaman’a yapılması planlanan termik santral hakkındaki görüşlerini dile getiren Ünver; 
"Karaman/Ermenek’te dağların altındaki kömürü çıkaramıyorsunuz ama Karaman/Merkez Akçaşehir Beldesi ve Ayrancı İlçesi/Ambar ve Kavuklar Köyleri ile Konya’nın Karapınar ve Ereğli ilçesini kapsayan sahada, Konya Ovası’nın göbeğinde, tarım arazilerinin ortasında henüz olgunlaşmamış linyit rezervini çıkarıp, hem de yanı başına bir de termik santral kondurmayı düşünüyorsunuz. Bu toprağa vefasızlık, havaya-suya vefasızlık, dahası insana vefasızlıktır.
Son söz olarak şunu söylemek isterim:
Önce buğdayımızı-arpamızı aldınız, Sonra suyumuzu aldınız…Şimdi topraklarımıza göz dikiyorsunuz. Toprağımızı verirsek, sonra sağlığımızı ve canımızı alacaksınız… Biz de vermeyeceğiz, vermeyeceğiz, vermeyeceğiz…”dedi.
 

Bu haber 1513 defa okunmuştur.