Reklam
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE DESTEK
Reklam
Reklam

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE DESTEK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversite ile iş birliği protokolü imzalayarak hem tesislerini akademisyenlere açan hem de üniversite öğrencilerinin tezlerine sanayi danışmanlığı yapan firmalara bir dizi ziyarette bulundu.

Reklam
10 Nisan 2019 - 16:16

REKTÖR AKGÜL’DEN TÜFEKÇİOĞULLARI'NA NEZAKET ZİYARETİ
REKTÖR AKGÜL’DEN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE DESTEK

Rektör Akgül'ün sanayicilere yönelik ziyaretlerinin ilk durağı NEFAMAK Tüfekçioğulları Makine İmalatı firması oldu. Rektör Akgül, geçtiğimiz aralık ayında üniversite ile protokol imzalayan ve KMÜ öğrencilerinin "Görüntü İşleme Tabanlı Delta Robot Tasarımı” isimli TÜBİTAK 2209-B projesine sanayi danışmanlığı yapan NEFAMAK Tüfekçioğulları Makine İmalatı San.ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Necmettin Duman'dan firma ve çalışmaları hakkında bilgi alarak her iki kurum arasında gerçekleştirilen iş birliğinin başarılı ve uzun soluklu olmasını diledi.
Genel Müdür Necmettin Duman ise nazik ziyareti için Rektör Akgül'e teşekkür ederek Karaman’ın ilk ve tek Ar-Ge Merkezinin üniversitenin desteğiyle NEFAMAK firması bünyesinde kurulduğuna dikkat çekti ve Ar-Ge Merkezinde ilerleyen dönemlerde Karaman ve bölge adına önemli çalışmalar yapılacağına inandığını belirtti.
Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde gelecek döneme ilişkin projelerin konuşulduğu ziyarette Rektör Akgül’e, KMÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Üner, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Selami Balcı eşlik etti. 
Ziyaret, Ar-Ge Merkezinin gezilmesinin ardından sona erdi.  

Bu haber 1515 defa okunmuştur.