Reklam
Reklam
Reklam
TÜRKİYE GENELİ VE KARAMAN’DA HAVA DURUMU
Reklam

TÜRKİYE GENELİ VE KARAMAN'DA HAVA DURUMU

İç Anadolu bölgesinde parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

13 Kasım 2017 - 12:25 - Güncelleme: 13 Kasım 2017 - 12:33

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz ile Edirne, Çanakkale, Eskişehir ve Ankara çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla çevreleri ile Antalya'nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI:Ülke genelinde 2 ila 4 derece artması ve mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR:Genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, güneybatı kıyılarda yer yer kuvvetli (30-60 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla çevreleri ile Antalya'nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor.

EDİRNE °C, 20°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

KOCAELİ °C, 22°C

Parçalı bulutlu

TEKİRDAG °C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AFYON KARAHİSAR °C, 17°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

DENİZLİ°C, 20°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 20°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyılarının, akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden kuvvetlice (30-60 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 26°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde batı kıyıları ile akşam saatlerinden itibaren il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra batı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MERSİN °C, 25°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 19°C

Parçalı bulutlu

KONYA °C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batı kesimleri hafif sağanak yağışlı

KARAMAN °C, 18°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

KASTAMONU °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SİNOP °C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 20°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

RİZE °C, 22°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 23°C

Parçalı bulutlu

TOKAT °C, 20°C

Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 22°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

AĞRI °C, 13°C

Az bulutlu ve açık

ERZURUM °C, 13°C

Az bulutlu

MALATYA °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN °C, 12°C

Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

GAİIANTEP °C, 19°C

Parçalı bulutlu

MARDİN °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 2456 defa okunmuştur.