Reklam
Türk Kızılay Karaman Şubesi

Türk Kızılay Karaman Şubesi

Türk Kızılay Karaman şubesi , 14 Haziran “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü”  çerçevesinde  kan bağışlayarak hayat kurtaran vatandaşları madalya ile onurlandırdı.

15 Haziran 2019 - 14:58

Karaman 'da ödül ve madalya  törenine kan bağışında bulunanların yanı sıra Kızılay Şube Başkanı Adem Küçükyarma  Türk Kızılay yönetim Kurulu üyeleri ,İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ,Türk Kızılay Konya Kan Bağışı Merkezi  Müdürü Dr Kaya Levent,  Belediye meclis üyeleri  değerli bağışçılarımız ve aileleri  katıldı.  45 kez kan bağışında bulunan bağışçılara plaket, 35 kez kan bağışında bulunan bağışçılara altın madalya, 25 kez karı bağışında bulunan bağışçılara gümüş madalya ve 10 kez kan bağışında bulunan bağışçılara ise bronz madalyaları takdim edildi.  Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanlığına bağlı Genç Kızılay KMÜ ailesi olarak topluluğumuz üyesi Yusuf Kahveci Türk Kızılay derneğine yapmış olduğu 45. bağışı ve sergilediği  örnek davranışlarıyla en genç bağışçılardan biri oldu. Plaketini Karaman il sağlık müdürü ve aynı zamanda Karaman Türk Kızılay  Derneği yönetim kurulu üyesi sayın Adnan Kurşun'dan aldı. Kendisini tebrik eder, topluluğumuz ve Türk Kızılay ailesine gönüllü hizmetlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.
Toplamda 250  kişinin ödül aldığı organizasyona katılanlara  özellikle bağışçılarımıza duyarlıklarından dolayı teşekkür ediyor ve Türk Kızılay karaman şubesi  olarak bütün vatandaşlarımızı kan verme gönüllüsü olmaya davet ediyoruz . ilimizde pazartesi ve perşembe günleri belediye sağlık polikliniğinde  kan alma  işlemi devam etmektedir


 

Bu haber 1146 defa okunmuştur.