Reklam
Reklam
Türk gemiciler özgürlüklerine kavuştu

Türk gemiciler özgürlüklerine kavuştu

Ankara'nın resti hızla sonuç verdi, Libya'da Mısır destekli Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türk gemiciler özgürlüklerine kavuştu.

01 Temmuz 2019 - 13:18
Reklam

Libya'da alıkonulan 6 Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Libya'nın başkenti Trablus'u ele geçirmek isteyen Mısır destekli General Halife Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türkler serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gece yarısı yaptığı açıklamada, Libya’da bulunan Türk vatandaşlarıyla irtibat kurulduğunu belirtip "Vatandaşlarımızın acilen serbest bırakılmaması halinde bu eylemi yapanlar 'meşru hedef' haline gelecek ve sonuçları ağır olacaktır" demişti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, "Hafter'in milislerinin kanunsuzluğuna vahim bir adım daha eklendi. 6 vatandaşımızı haydutça bir eylemle tutukladılar. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı ise, Libya'daki Türklerin ordu mensubu olmadığını belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında Libya’da gözaltına alınanlar arasında askeri personel olduğuna yönelik bilgiler paylaşılmaktadır. Söz konusu bilgiler gerçek dışı olup, dış güçlere hizmet eden düşmanca bir tavır niteliğindedir" denildi.

 

Bu haber 307 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Karaman İl Başkanı
AK Parti Karaman İl Başkanı
Karaman Belediye Spor
Karaman Belediye Spor