Reklam
Reklam
Reklam
TOKİ KONUT PROJELERİ..
Reklam

TOKİ KONUT PROJELERİ..

Karaman'ın Akçaşehir Beldesine 142 konutluk TOKİ projesi uygulanacak.

19 Kasım 2019 - 11:51 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 12:12

Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan 142 konutluk Akçaşehir TOKİ konutları projesi kapsamında tespit edilen arsanın TOKİ’ye devrinin tapudan gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Çağlayan,”Akçaşehir beldemizde başlatılan TOKİ Sosyal Konut Çalışmalarında yer seçimi ve imar planı çalışmaları tamamlanarak sosyal konut, cami, park ve ticari alan oluşturulmuştur. Bu kapsamda 19550m2 sosyal konut alanı, 1121m2 ticari alan parseli tokiye devredilmiştir.

Devri gerçekleştirilen alana ilk etapta 142 konut yapılması öngörmekte olup Akçaşehirli hemşerihlerimizin talepleri doğrultusunda bu sayının artırılması mümkündür. 

Akçaşehir TOKİ Talep toplama süreci akabinde vatandaşlarımızın konut ihtiyacı karşılanması amacı ile gerekli hassasiyet gösterilerek çalışmakar bu doğrultuda yapılacaktır.

Beldemizin tamamını kapsayacak şekilde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2020 yılında yapılacak ve akabinde belde merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlatılarak, yeni bir aşamaya geçilecektir.” dedi.

Başkan Çağlayan yaptığı açıklamada;”Cumhurbaşkanımıza, Çevre Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser’e, Çevre Şehircilik İl Müdürümüz Türkmen Hacıhaliloğlu’na, emeği geçen herkese  ve Belediye Başkanımız Hikmet Yirşen’e teşekkür ederim.” dedi.

"142 konutluk Akçaşehir TOKİ konutları projesi kapsamında tespit edilen arsanın TOKİ’ye devri tapudan gerçekleşti. Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize, çevre şehir İl müdürlüğümüze ve belediye başkanımız Hikmet Yirşen’e teşekkürler."dedi.

Proje kapsamında yapılacak çalışmalarda konut, cami, park ve ticari alan oluşturulması hedefleniyor.Bu haber 2108 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..