Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
TKDK 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKTI
Reklam

TKDK 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKTI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada;

Reklam
26 Aralık 2019 - 18:48

IPARD 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI DUYURUSU

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 8. Başvuru Çağrı İlanı'na çıkmış bulunmaktadır. 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımlarına ilişkin başvurular kabul edilecektir.

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirinde toplam destek bütçesi 50.000.000 Avro'dur. Yatırımcılara sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu'dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmakta olup, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

Söz konusu tedbir kapsamında desteklenecek sektörler:

1 Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

2 Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

3 Kanatlı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

4 Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

5 Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

8. Başvuru Çağrı İlanı'na başvurular 02.01.2020 tarihi saat 09:00'dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 28.01.2020 tarihi saat 21:00'de kapatılacaktır.

Başvuruların TKDK İl Koordinatörlüklerine son teslim tarihi 30.01.2020 saat 18:00'dir. İlgilenen tüm üyelerimize önemle duyurulur."denildi.
Bu haber 1488 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..