Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Ticaret Bakanlığı’nın ciddi teşvikleri var
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ticaret Bakanlığı'nın ciddi teşvikleri var

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş: "Gelirlerimizi artırmamız gerekiyor. Ekonomik durumlar belli, biz bize yeteriz. Ticaret Bakanlığı'nın ciddi teşvikleri var"

29 Ocak 2019 - 00:10
Reklam

İhracattan başka şansımız yok"
- ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş: "Gelirlerimizi artırmamız gerekiyor. Ekonomik durumlar belli, biz bize yeteriz. Ticaret Bakanlığı'nın ciddi teşvikleri var"
 Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, gelirlelerin artırılması gerektiğini belirterek "İhracattan başka şansımız yok." dedi.

ESO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) Projeleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı'nda katılan Kesikbaş, gelirleri artırmak amacıyla ihracata yönelik URGE programları oluşturduklarını bildirdi. 

  URGE projeleri kapsamında sanayicilerin uluslararası rekabette bilinçlenmeleri amacıyla toplantı düzenlediklerini ifade eden Kesikbaş, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz günlerde TOBB Ekonomi Konseyi'ndeydik. Türkiye ve ekonomisi konuşuldu, tartışıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız oradaydı. Biz hep 'ihracattan başka sansımız yok' diyorduk, orada da aynısı söylendi. İç piyasalar daralıyor ve çeşitli artışlar sanayicilere gider olarak işleniyor. Bu nedenle gelirlerimizi artırmamız gerekiyor. Ekonomik durumlar belli, biz bize yeteriz. Ticaret Bakanlığı'nın ciddi teşvikleri var. Şu an yapı malzemeleri sektörü ile ilgili URGE yapıyoruz ve devlet tarafından destekleniyoruz. Bu programlardan beş tane daha oluşturuyoruz. Bu bir seferberlik, ihracatla ilgili bir seferberliktir. Lütfen desteklerden yararlanalım. İhracattan başka şansımız yok. Birbirimizle olan her etkileşimimiz bunu başarmamıza sebep oluyor aslında. Mümkün olduğunca yurt dışına çıkmamız gerekiyor."

Reklam
Bu haber 857 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KARAMAN SEÇİM 2019
AK PARTİ KARAMAN SEÇİM 2019
CHP KARAMAN SEÇİM 2019
CHP KARAMAN SEÇİM 2019