Temizel Ünlü Mtal De Savunma Sanayi Semineri Düzenlendi
Reklam
Reklam
Reklam

Temizel Ünlü Mtal De Savunma Sanayi Semineri Düzenlendi

Makine Mühendisi Mahmut Sami Şahin Gençlerle Buluştu.

Reklam
07 Şubat 2020 - 19:07

Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan yola çıkarak bakanlığımız 2023 hedefleri doğrultusunda Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine savunma sanayimizin geleceği anlatıldı. Temizel Ünlü MTAL de özellikle proje hedefleri olan gençlere ülkemiz ve bölgemizdeki savunma sanayi çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Makine Mühendisi Mahmut Sami ŞAHİN beyin gençlerle yaptığı kariyer buluşmasında özellikle Savunma Sanayimiz konusu işlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda meslek liselerimizin rolü hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Video görsellerle zenginleştirilen sunum öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Okul Müdürü Bülent Karademir; Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çalışmalarına yeni bir alan katarak savunma sanayi iş gücüne katkıda bulunmak, kritik öneme haiz parçaların tasarımı ve hatta üretimi yapmak gibi bir hedef belirlediklerini belirtti.  Karaman olarak önümüzdeki yıllarda ilimizin bu alanda söz sahibi olabilmesi için bu adımların atılmış olması önemli olduğunu söyleyen KARADEMİR, Son yıllarda yaptığımız çalışmalarla ulusal ve uluslararası yarışmalarda alınan derecelerin üretime dönüşmesi gerektiğini ve gençlerimizin bu alana yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Okul Müdürü Bülent KARADEMİR Mahmut Sami ŞAHİN’ e teşekür belgesi takdim ederek bu alandaki birlikteliğin ve ortak çalışmaların arttırılmasını, öğrencilerin teknolojik imkanlara ve ilgili sektöre ulaşma konusunda desteklerini istedi. Öğrencilerden 20 kişilik bir grubu planlanması durumunda Ankara’da faaliyet gösteren savunma sanayimizin öncü kuruluşlarından TAİ’ye teknik geziye götürme konusunda destek verebileceğini belirten Mahmut Sami ŞAHİN ilgilerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: larende haber
Bu haber 1403 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Nişantaşı Eğitim Kurumları Artık Karaman'da
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti
Trafik Polis Memuru Durmuş İnce Vefat Etti