Reklam
Teknofest 2019 Fuarına katıldı
Reklam
Reklam

Teknofest 2019 Fuarına katıldı

Vali Fahri Meral, 17 - 22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Teknofest 2019 Fuarına katılarak"

Reklam
05 Ekim 2019 - 09:59

Başarılı Mucitlerden Vali Meral’e Ziyaret

Hızlı Çizgi İzleyen" kategorisindeki robotlarıyla üçüncülük elde eden Temizel – Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini kabul etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde gerçekleştirilen 13. Uluslararası MEB Robot yarışmasında Hızlı Çizgi İzleyen Kategorisinde 700 katılımcı arasından ilk 30’a giren Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 17- 22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Teknofest 2019 yarışmalarında Robotik/Hızlı Çizgi İzleyen Kategorisindeki “Güneş” isimli robotları ile üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.
 
04 Ekim 2019 Cuma günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette okul öğrencileri hızlı çizgi izleyen kategorisindeki “Güneş” isimli robotun çalışma prensibi hakkında Vali Fahri Meral’e bilgi vererek, amaçlarının bilimsel gelişmeler ışığında sahip oldukları imkânlar ile daha başarılı çalışmalar ortaya çıkarmak olduğunu dile getirdiler. 
 
Teknofest 2019 Fuarında elde ettikleri üçüncülük nedeniyle başarılı öğrencileri tebrik ederek fuar ve çalışmaları hakkında bir süre sohbet eden Vali Fahri Meral, insanlığın yararına olacak bu tür çalışmalara Valilik olarak gereken desteği vereceklerini ifade ederek, daha özgün ve başarılı çalışmalar yapabilmelerini temenni ettiği öğrencileri ödüllendirerek başarılarının devamını diledi.
 

Bu haber 794 defa okunmuştur.