Tekli: “Kurban Bayramı’nı Fırsat Bilerek Kırgınlıkları...
Reklam

Tekli: “Kurban Bayramı’nı Fırsat Bilerek Kırgınlıkları Unutalım”

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin için çaba sarf eden tüm kurum ve kuruluşlar, iş dünyası arasında yaşanan gerginliklerin bir kenara bırakılmasını istedi.

09 Eylül 2016 - 12:26
Reklam

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin için çaba sarf eden tüm kurum ve kuruluşlar, iş dünyası arasında yaşanan gerginliklerin bir kenara bırakılması ve Mersin için kenetlenilmesi gerektiğini belirterek, "Kurban Bayramı'nı fırsat bilerek kırgınlıkları unutalım" dedi.

MTOSB Başkanı Tekli, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk toplumunda bayramların özel anlamlar yüklü günler olduğunun altını çizdi. Tekli, "Ülkemiz son dönemde oldukça zor bir süreç yaşamasına rağmen, Türk milletinin kararlılığı ile bu zorlu süreçleri aşmıştır. Artık milletçe üretmek ve çok çalışmak zorundayız. Daha çok çalışıp ülkemizin gelişiminde hak sahibi olmak, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ortam bırakmalıyız" dedi.

Türkiye'nin içerisinde bulunduğu bu zorlu süreçte bile üretim hatlarını bir an olsun durdurmayan sanayicilere teşekkür eden Tekli, "Türk sanayicisi Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir zaman yılmadı. Üretim hatlarını durdurmamak için yoğun mücadele veren ve yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, istihdam yaratmaya, üretmeye, vergi ödemeye ve ihracat yapmaya devam eden tüm sanayicilerimizi canı gönülden kutlamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bayramların özel ve önemli günler olduğunu da vurgulayan Tekli, tüm Mersin'e çağrı yaparak, şunları kaydetti: "Mersin için çaba sarf eden tüm kurum ve kuruluşlar, iş dünyası arasında yaşanan gerginliklerin bir kenara bırakılması ve Mersin için kenetlenilmesi gerekmektedir. Kurban Bayramı'nı fırsat bilerek kırgınlıkları unutalım. Kentimiz için topyekun bir mücadele içerisine girelim. El ele verirsek Mersin'i çok daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Bu bayram vesilesi ile dünyanın hangi topraklarında olursa olsun akan kanların durmasını, birlik ve beraberliğimizin artmasını, ülkemizin huzura kavuşmasını ve milletimizin hedeflediği noktalara kavuşmasını temenni ediyor, başta sanayicilerimiz olmak üzere herkesin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyorum."

Bu haber 1123 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..