Reklam
TARIM PAYDAŞLARI İLE TOPLANILACAK

TARIM PAYDAŞLARI İLE TOPLANILACAK

Karaman Tarım İl Müdürlüğü, Sonbaharda yapılacak olan ve Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen, III. Tarım Orman Şûrası kapsamında Karaman'da tarım paydaşları ile bir araya gelinerek İl Raporu hazırlanacağını duyurdu.

31 Temmuz 2019 - 13:50

Açıklamada;

"Kısa, orta ve uzun dönem tarım stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımızca Ekim ayında yapılması planlanan III. Tarım Orman Şûrası için İl Müdürlüğümüzde Sektör/Paydaş/Kurum Ön Hazırlık Açılış Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakanlığımız; tarımsal üretimi arttırmak, güvenilir gıda teminini, doğal kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir kullanımını sağlamak, çiftçilerimizin refahını, planlı üretimini, desteklerin etkin yönetilmesini, tarım piyasalarının düzenlenmesini ve etkin bir orman ve mera yönetimini sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak ve stratejiler oluşturmak amacıyla Tarım Orman Şûrasını gerçekleştirme kararı almıştır.

Sonbaharda yapılacak olan ve Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen, III. Tarım Orman Şûrası kapsamında; ilimiz tarım paydaşları ile bir araya gelinerek İl Raporu hazırlanacaktır.

Karaman, sahip olduğu coğrafi yapı ve stratejik pazar konumu sayesinde, ürün çeşitliliği ve miktarı yönünden, tarımsal üretimde büyük bir potansiyele sahiptir. Bu yüzden Karaman tarımında farklı bakış açısıyla, yeni yaklaşımlar oluşturmak, gerek ülkesel, gerek bölgesel imkânları en iyi şekilde değerlendirecek stratejiler geliştirmek, iç ve dış gelişmeleri, yönelimleri dikkate alarak, sektörde verimlilik ve rekabet gücünü artırmaya yönelik projeler üretilmek zorundadır. Bu toplantıda hazırlanacak raporlar, Şûra komisyonları için kılavuz niteliği taşıyacak belgeler olup, bu açıdan büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."denildi.

Bu haber 617 defa okunmuştur.