Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Tarım Müdürlüğünde KoronaVirüs Tedbirleri

Tarım Müdürlüğünde KoronaVirüs Tedbirleri

Tarım ve Orman Bakanlığımız, Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'nin talimatları doğrultusunda Covid19-Korona Virüs hastalığına karşı tedbirlerini artırmaya devam etmektedir.

17 Mart 2020 - 18:11 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 18:18

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde Korona Virüs Tedbirleri

Bakanlığımız bünyesinde Covid19-Korona Virüs değerlendirme ve takip çalışmalarını yürütmek üzere bir Çalışma Grubu oluşturulmuştur. 7/24 teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda 81 İlde İl ve İlçe Müdürlüklerimizce gıda işyerlerinde Gıda Hijyen Yönetmeliği ve Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği hükümlerinin sağlandığına yönelik denetimler üst düzeye çıkartılmıştır.

 Gıda denetim ekiplerimiz, açıkta satılan gıda maddelerinin arzında hijyen kurallarına azami özen gösterilmesini sağlayacak, gerekli özen göstermeyenlerin ürün arzına izin verilmeyecektir.

 Öncelikle toplu tüketim yerleri olmak üzere tüm gıda işletmelerindeki gıda çalışanlarının genel şartlar, el hijyeni, işyeri davranış kuralları ve personel hijyen eğitimi gibi personel hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymaları, virüsün yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir. Bu konuda tüm İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli kontrol görevlilerimiz gereken hassasiyeti göstermekte ve yapılan resmi kontrollerde bu hususlara çok daha fazla dikkat edilmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın Alo174 Gıda Hattı ile WhatsApp İhbar Hattı (0 501 174 0 174) vatandaşlarımızın ihbar, şikâyet, soru ve sorunlarına ilişkin 7/24 hizmet vermektedir.

Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) kaynaklı zararları en aza indirmek maksadı ile Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde de tüm tedbirler alınmıştır. Bu tedbirler kapsamında İl Müdürlüğü binası dezenfekte edilmiştir. Ayrıca Müdürlüğümüzce yürütülen çiftçi eğitim yayım faaliyetleri, çiftçi kursları, toplantı ve tüm etkinlikler durdurulmuştur. Üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve personelimizin sağlığını korumak en büyük önceliğimizdir. Unutulmamalı ki "En Etkili Tedavi Koruyucu Tedbirlerdir.Bu haber 870 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..