Reklam
TARIM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM FAALİYETLERİ..
Reklam
Reklam

TARIM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM FAALİYETLERİ..

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

Reklam
09 Eylül 2019 - 16:44

"Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimi Yapıldı

Bilindiği üzere "Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği gereğince Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim (örgün, yaygın ve özel eğitim) kurumları bünyesindeki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla; ilgili mevzuat, gıda güvenirliliği ve hijyen konularında eğitim düzenlenmekte, iştirak eden katılımcılara belgeler teslim edilmektedir.

Konuyla ilgili Karaman ve Ermenek ilçelerinde 04-05 Eylül tarihlerinde 2 gün süreyle düzenlenen eğitime ilimizde okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan ve daha önce bu eğitim faaliyetine katılmamış 32 farklı okuldan 150 yi aşkın kantin ve yemekhane çalışanı katıldı.

2017 yılından beri yapılan ve bu yıl 5’inci kez düzenlenen bu eğitim çalışmasında; Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Karaman İl Sağlık Müdürlüğünde görevli konu uzmanları tarafından, Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce Eğitim ihtiyacı olduğu görülen diğer sektörlerde de zaman zaman benzer bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantılarına devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 09.09.2019

Bu haber 611 defa okunmuştur.