Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
TARIM BAKANLIĞINDAN KARAMAN İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI
Reklam

TARIM BAKANLIĞINDAN KARAMAN İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

KARAMAN’da Süt Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 250 hektarlık alan için acele kamulaştırma kararı çıktı.

12 Şubat 2018 - 17:30
Reklam

Tarım Bakanlığı, organize tarım ve hayvancılık verileri ve tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgeleri projeleri kapsamında bu yıl çalışmalarını hızlandırıyor.
Bakanlık bitkisel ve hayvansal üretimin ve bunlara dayalı sanayinin desteklenmesi, geliştirilmesi, ürünlerin paketlenmesi, işlenmesi, muhafaza edilmesi ile pazarlama yöntemleri konusunda teknik destek verilmesi, rekabet edebilirliğini artırıcı nitelikte sürdürülebilir, uygun ve kaliteli hammaddenin temini için tarım sanayi entegrasyonunun desteklenmesi ve geliştirilmesine yönelik hamle atıyor.


KARAMAN’DA SÜT ÜRETİMİ İÇİN İHTİSAS BÖLGESİ

Bakanlık Karaman için; “Karaman’da Süt Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; 250 ha alanda kurulan bölgede 5.300 sağmal büyükbaş kapasiteli 50 adet işletme faaliyet gösterecektir. Yer seçimi kesinleştirilmiş olup, kuruluş protokolü onaylanarak tüzel kişilik kazanmıştır. Alanla ilgili acele kamulaştırma kararı verilmiştir.”dedi.
 

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 3837 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2019 YEREL SEÇİMLER
2019 YEREL SEÇİMLER
TRAFİK KAZASI
TRAFİK KAZASI