Reklam
Reklam
Reklam
Sudurağı’nda Sağlığa Yürüyüş Etkinliği

Sudurağı’nda Sağlığa Yürüyüş Etkinliği

18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nda Sudurağı'nda Sağlığa Yürüyüş etkinliği düzenlendi.

21 Mart 2016 - 12:05 - Güncelleme: 21 Mart 2016 - 12:10

Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebiyle Sudurağı'nda bir yürüyüş düzenledi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; ''Yaşlılık dönemi tanımlanırken biyolojik, sosyolojik, ekonomik ve kronolojik tanımlamalardan yararlanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu yaş grubu için kronolojik bir tanımlamayı tercih etmekte ve yaşlılık dönemini 65 yaş ve üzeri grup olarak kabul etmektedir. Yaşlılığın seyrine ve vücut fonksiyonlarında oluşan değişikliklere göre yaşlılık dönemleri; 65-74 yaş arası “geç yetişkinlik”, 75-84 yaş arası “yaşlılık” ve 85 yaş ve üzeri de “ileri yaşlılık” dönemi olarak sınıflandırılmaktadır. Yaşlılar bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlara sağlıklı, etkin, hayatın içinde, aktif ve mutlu oldukları bir hayatı sağlamak hepimizin görevidir.

Yaşlılık çeşitli güçlerin etkileşimini içerir. Bu güçlerin temelinde yaşamın tüm evrelerinin zorlamalarına karşın varoluşunu sürdürebilmiş olmanın bilgeliği ve iç görüsü bulunur.

Sağlıklı yaşlanmak için;

Düzenli egzersiz yapın

Dengeli ve yeterli beslenin

Sigaradan ve sigara dumanından uzak durun

Belleğinizi güçlü tutun, öğrenmeyi sürdürün.

Hastalıklardan korunun

Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi ve daha aktif olmasını sağlamak amacıyla 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak adına Sudurağı Kasabasında Belediye Başkanı Sayın Derviş Mehmet Ceyhan desteğiyle Sudurağı Halkının ve Sağlık Çalışanlarının katılımı ile bir yürüyüş düzenlenmiştir.

Değerli büyüklerimize yalnız bu özel günde değil her zaman gereken saygının gösterildiği bir dünya diliyoruz ve Yaşlılar Haftasını kutluyoruz'' denildi.

Bu haber 2370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..