Reklamı Geç
Reklam
Soruşturma Cezasız Kalmadı
Reklam
Reklam

Soruşturma Cezasız Kalmadı

Rehabilitasyon Merkezinde Ki Soruşturmada İftira Atanlar Cezasız Kalmadı

Reklam
21 Şubat 2020 - 17:15

Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon merkezindeki soruşturmada Rehabilitasyon Merkezinde çalışan 9 işçiye yer değiştirme ve maaş kesme cezası 3 kişiye ise maaş kesintisi cezası verildi. Ceza verilenlerin sayısı 12 oldu.

Ermenek Ali Rıza Alıçlı bakım ve rehabilitasyon merkezinde 2018 yılında yapılan şikayetler neticesi  soruşturma başlatılmıştı soruşturma sonucuna bağlı olarak bakanlıktan müfettişler görevlendirilmiş ve 4 ay süren kapsamlı inceleme yapılmıştı.

 Edinilen bilgiye göre uzun süren incelemeler sonucunda bakım ve rehabilitasyon merkezinde  çalışan bazı memurlara gerekli  disiplin cezaları verildi. İftira nedeniyle şikayetçi 12 işçiden 9 una maaş kesme ve görev yeri değişikliği cezası,3 kişiye ise maaş kesintisi cezası uygulandığı öğrenilirken ; Müfettişler başlatılan incelemeler sonucunda 55 konuyu analiz etmiş bunlardan 6 konu hakkında memurlara işlem yapıldı diğer konuların ise asılsız ve yetkili idare ve çalışma arkadaşlarına iftira bazında bir komplo kurduğu tespit edilmiş ve İftira sahibi işçilere de gerekli yaptırım uygulandı.

Kaynak: larende haber
Bu haber 3381 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..