SERBEST KÜRSÜ’DE AİLE KAVRAMI ELE ALINDI
Reklam

SERBEST KÜRSÜ'DE AİLE KAVRAMI ELE ALINDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik olarak "Oku, Düşün, Anlat" temasıyla her ay yapılması planlanan Serbest Kürsü programında bu hafta ‘aile’ konusu ele alındı.

27 Aralık 2019 - 14:22

Programın açılış konuşmasını yapan KMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alaattin Uca; “Gençlerimizin toplum karşısında görüşlerini serbestçe belli edebilmeleri, soru sorabilmeleri, kısaca hayat tecrübesi kazanmaları anlamında düzenlenen programın önemli olduğunu düşünüyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinden Mukaddes Pişkin, ailevi değerler, ailenin oluşumu, aile bireyleri, baba ve annenin ailedeki konumu, çocuklar ve ailenin işlevleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ailenin iki insanın birbirini severek evlenmesi ile oluştuğunu hatırlatan Pişkin, "Aileyi genel olarak uyum sağlayıcı, koruyucu sistem olarak ifade edebiliriz.” dedi.

Program, karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.
Bu haber 758 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..