Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Şener Kahvaltı Salonu
Reklam

Şener Kahvaltı Salonu

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilemeyiz ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

14 Şubat 2018 - 18:05 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 18:26
Reklam

İlimizde ilk kez açık büfe geleneğini hayata geçiren Şener Açık Büfe Kahvaltı Salonu 7 Yılı devirerek lezzet kalitesinden taviz vermeden kahvaltı çeşitlerinizde sabahınıza tad olmaya devam ediyor.

Şener Kahvaltı Salonu sahibi Şener Parlar, “Bundan 7 yıl önce 23 Nisan’da hizmete açtığımız kahvaltı salonumuzda müşterilerimize 100 çeşit ile kahvaltı yapma imkanı sunuyoruz. Hoşgörü ve müşteri memnuniyetini esas tuttuğumuz işyerimizde hijyen ve güler yüzden ödün vermemekteyiz. Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet edeceğimize ve hizmetlerimizin artarak devam edeceğine söz veriyoruz. 7 yıldır bizleri yalnız bırakmayan siz değerli müşterilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilemeyiz ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Şener Kahvaltı Salonu

Adres:Fenari Mah.260.sok. 3/B

(Eski Selçuk Ecza Deposu Karşısı)

KARAMAN

Tel: (0 338) 214 68 30

Gsm:(0 544) 21725 47

KAHVALTI YAPMANIN 7 FAYDASI

1.METABOLİZMA HIZI

Sabah kahvaltı yapmadan güne başlamak metabolizma hızımızı düşürür bu da takdir edersiniz ki bize zamanla kilo olarak geri döner. Metabolizmayı hızlandırmak ve olan kilolarınıza yenilerini eklemek istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka güne kahvaltı yaparak başlayın.

2.ENERJİ

Yapılacak işler, günlük koşturmacalar kısacası koskoca bir gün sizi beklerken güne enerjik başlamak oldukça önemli. Güne başlarken ihtiyacımız olan enerjiyi sabah kahvaltısından alabiliriz diye düşünüyoruz. Dengeli ve protein ağırlıklı bir kahvaltı bize ihtiyacımız olan enerjiyi sağlar.

3.SİNDİRİM

Sindirim sisteminin kusursuz çalışması için mutlaka ama mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Hatta öncesinde koca bir bardak su için arkasından da bol proteinli sebzeli bir kahvaltı yapın. Sindirim sisteminizin ne kadar düzene gireceğini göreceksiniz.

4.MUTLULUK

Bence kahvaltı günün en önemli öğünü olmasının yanında en keyifli öğünü aynı zamanda. Arkadaşlarla yapılan uzun uzun kahvaltıları hayal edin. Kahvaltı yapmak sadece sağlığınıza katkıda bulunmaz aynı zamanda sizi mutlu kılar. Deneyin.

5.DİKKAT PROBLEMİ

Son araştırmalar kahvaltı yapmayan insanlarda dikkat dağınıklığı olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle çocuklarda ortaya çıkan bu durum öğrenme kapasitesini de düşürdüğü için mutlaka çocuklarınız ve siz kahvaltıyı atlamıyorsunuz.

6.KİLO VERMEK

Kahvaltı etmenin faydaları arasında en güzeli sanırım bu :) İnsan kahvaltı ederek nasıl zayıflar demeyin, yukarıda saydığımız metabolizma hızını arttırması ve sindirim sistemini düzenlemesinin yanında gün içinde bizi tok tutmasıda kilo vermemize yardımcı olur.

7.PROTEİN İHTİYACI

Bilindiği gibi protein alımı vücudumuzun en büyük ihtiyaçlarından. Öğünler içinde en fazla protein tükettiğimiz ise şüphesiz kahvaltı. Yumurtalı, peynirli karbonhidrattan olabildiğince uzak bir kahvaltı günlük protein ihtiyacını karşılamak için yeterli olucaktır.

Görüldüğü gibi daha mutlu, daha sağlıklı, daha zinde olmak için kahvaltı etmek şart.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 5223 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
HUZUR VE GÜVEN..
HUZUR VE GÜVEN..